Noc z czwartku na piątek pochmurna, ale możliwe są przejaśnienia. Będzie padał deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Termometry wskażą od -4 do 3 stopni C – poinformował Michał Ogrodnik, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

W nocy zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami na północy i zachodzie. W całym kraju będzie padało. Na wschodzie będzie padał deszcz ze śniegiem i śnieg, na pozostałym obszarze deszcz ze śniegiem i deszcz. W drugiej połowie nocy na wschodzie i południu możliwe opady marznące.

Temperatura minimalna od -4 stopni Celsjusza na Podhalu, 1 w centrum, do 3 st. nad morzem i na zachodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty do 60 km/h a nad morzem do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym wschodzie. Tam w pierwszej połowie dnia przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Druga strefa opadów będzie się przemieszczać z zachodu na wschód kraju. Synoptyk IMGW poinformował, że będą to głównie opady deszczu, a na Suwalszczyźnie opady deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach może padać śnieg.

Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza w kotlinach karpackich, ok. 5 w centrum, do 7 stopni na zachodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem będzie silniejszy. Tam jego porywy wyniosą do 85 km/h. Na pozostałym obszarze kraju porywy wyniosą do 55 km/h. Wiatr zachodni i południowo-zachodni.(PAP)

Autor: Jacek Buraczewski

bur/ jann/