„2024 – Akcja sterylizacja psów i kotów w Augustowie”, to projekt, który zdobył 318 głosów w ramach Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego 2024. W poprzednim roku w ramach projektu Gmina Miasto Augustów zrealizowało 305 zabiegów sterylizacji i kastracji. Takie działania zapobiegają niekontrolowanemu rozmnażaniu się zwierząt, a także zmniejszają ryzyko chorób układu rozrodczego i stabilizują układ hormonalny. Jeśli chcesz poddać swojego pupila bezpłatnej sterylizacji, pobierz wniosek i zapisz swojego psa lub kota na zabieg.

Augustowianie dbają o zwierzęta.

„2024 – Akcja sterylizacja psów i kotów w Augustowie” to kolejna odsłona projektu, który w ABO cieszy się ogromną popularnością. W tej edycji otrzymał drugą największą liczbę głosów. To kolejna edycja ABO, w której mieszkańcy pokazali, że troszczą się o los swoich czworonożnych przyjaciół. W 2023 roku w ramach programu Miasto zrealizowało 305 zabiegów kastracji i sterylizacji dodatkowo zwierzęta zostały wyposażone w mikroczip, dzięki któremu można ograniczyć bezdomność zwierząt na terenie Augustowa.

Złóż wniosek

Usługę na zlecenie Gminy Miasta Augustów realizuje Gabinet Weterynaryjny Agaciak, Sidelnikow s.c. zlokalizowany przy ul. Łazienna 4, 16 – 300 Augustów. Aby zapisać zwierzaka na zabieg, wystarczy pobrać, uzupełnić i dostarczyć wniosek do Urzędu Miejskiego w Augustowie ul. Młyńska 35, 16 – 300 Augustów Biuro Obsługi Klienta pok. 101 a następnie umówić termin wizyty u weterynarza. Program będzie trwał do 21 grudnia 2024 roku lub do wyczerpania środków przeznaczonych na jego realizację.

Koordynatorami zadania jest Pani Barbara Korzeniewska ze Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Kudłacz”- tel. 604 574 482 oraz Pan Wojciech Waszkiewicz – pracownik Wydziału GKRiOŚ tel. 87 643 86 24.  W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

|Urząd Miejski w Augustowie