Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland”, reprezentant Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji powraca z nowym singlem. Krótko przed Dniem Matki piosenkarz zaprezentował piosenkę „Mamo”. Opowiadająca o miłości dziecka do rodzica, przejmująca i bardzo osobista ballada jest zapowiedzią trzeciej płyty artysty.

Fot. PAP/Archiwum Kalbar

„Mamo, nierzadko się sprzeczamy, ale Ty zawsze jesteś obok, by mnie chronić. Nie zawsze się zgadzamy, ale wiem, że chcesz dla mnie jak najlepiej. Kocham Cię Mamo. Dedykuję ten utwór Tobie i wszystkim mamom. Jestem wdzięczny za Waszą ciężką pracę, ofiarność i bezinteresowną miłość!” – przekazał piosenkarz na swoim Instagramie.

Krystian Ochman ma niezwykłą historię rodzinną. Jego rodzice wyjechali do Stanów Zjednoczonych, by tam pracować i studiować, a ostatecznie osiedlili się w USA na stałe. Krystian urodził się i wychował nieopodal Waszyngtonu, tam skończył liceum. Gdy jego dziadek, wybitny tenor Wiesław Ochman, zauważył u wnuka muzyczne predyspozycje, namówił go na szlifowanie swojego wokalnego talentu. Krystian nie zdecydował się jednak na studia w Stanach Zjednoczonych, wybrał naukę w Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie wokalistyki klasycznej. Zatem śmiało można powiedzieć, że prezentowany właśnie utwór to nie jest zwykła piosenka, a wzruszający list syna do matki, których dzielą tysiące kilometrów.

Singiel „Mamo” powstał we współpracy z producentem, Juliuszem Kamilem, z którym Ochman stworzył już „Prometeusza” i „Sexy Lady”. Okładką singla jest zdjęcie z prywatnego albumu piosenkarza. To jedno z wielu pięknych wspomnień artysty z czasów dzieciństwa. Czarno-biała fotografia przedstawia małego Krystiana i jego mamę, Dorotę na plaży, gdy ta trzymając go na rękach, patrzy mu w oczy. (PAP Life)

mdn/ag/