Idea

Ideą Rady jest wspieranie Instytutu w realizacji misji popularyzacji wiedzy o historii regionu oraz współtworzeniu oferty kulturalnej z uwzględnieniem głosu młodego pokolenia.

Młodzieżowa Rada Instytutu Pileckiego w Augustowie to możliwość realizacji autorskich pomysłów w wybranej przez siebie formie. Reportaż, podcast, wystawa, praca plastyczna, film, a może coś zupełnie innego? Sam wybierz w jakiej dziedzinie chcesz się rozwijać i w jaki sposób opowiadać odnalezione przez siebie historie. Działalność Rady będzie realnym wkładem w powstanie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej. Odkryte i opowiedziane przez uczniów historie wpłyną na stworzenie żywej, zaangażowanej w życie regionu instytucji.

Czym jest Młodzieżowa Rada Instytutu Pileckiego w Augustowie?

Młodzieżowi radni włączają się w aktualnie prowadzone projekty, wyrażają swoją opinię na temat m.in. tworzonych scenariuszy warsztatów, a także realizują autorskie przedsięwzięcia. W swojej działalności mogą liczyć na wsparcie koordynatora. W rozwoju uczniów wspierać będą specjaliści Instytutu Pileckiego: historycy, dokumentaliści, muzealnicy i edukatorzy. Nasi eksperci podzielą się swoim doświadczeniem i dołożą starań, aby projekty realizowane przez członków Młodzieżowej Rady pomagały młodym autorom rozwijać ich zdolności i podnosić kompetencje.

Korzyści z dołączenia do Młodzieżowej Rady

  • zdobywasz doświadczenie, pogłębiasz swoje zainteresowania i poznajesz ludzi dzielących podobną pasję,
  • masz szanse rozwijać swoją kreatywność i zdolności organizacyjne,
  • masz wsparcie ze strony pracowników Instytutu przy każdym z wykonywanych przez Ciebie projektów,
  • możesz zaprezentować swoją pracę szerokiemu gronu odbiorców,
  • wystawiamy referencje o Twojej działalności w Radzie, które są pomocne w procesach rekrutacyjnych na studia i na rynku pracy,
  • masz możliwość udziału w ciekawych warsztatach historycznych i kulturalnych,
  • otrzymujesz wybrane gadżety produkowane przez Instytut Pileckiego.

Jak dołączyć do Rady?

Krok 1: Powiedz nam coś o sobie: o swoich zainteresowaniach, pasjach i zaangażowaniu społecznym.

Krok 2: Przedstaw pomysł projektu lub wydarzenia o tematyce historycznej dla rówieśników, który mogłaby zrealizować Rada.

Krok 3: Wyślij formularz zgłoszeniowy.

https://docs.google.com/forms/d/17DsZzcJaysW3WU4GIlDk8kGtXVhxaogm2rTZZAwWIqg/edit?ts=65d722a4

Nabór trwa do 29 marca!

| Oddział Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego w Augustowie