Na zaproszenie pani Agnieszki Milanowskiej – dyrektor szkoły i pana Bogusława Sowóla – pierwszego trenera, społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie gościła dzisiaj w swoich murach Joannę Fiodorow, absolwentkę szkoły, a obecnie wspaniałą polską lekkoatletkę.
Joanna to dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012 – VII miejsce w rzucie młotem), Rio de Janerio (2016 – IX miejsce w rzucie młotem), brązowa medalistka mistrzostw Europy w Berlinie w 2018 roku.
Podczas spotkania Joanna Fiodorow przybliżyła uczniom rozwój swojej kariery sportowej, począwszy od bardzo dobrze przepracowanych lekcjach wychowania fizycznego w szkole i zajęciach w Uczniowskim Klubie Sportowym Technik Augustów. „Zainteresowanie lekkoatletyką zaszczepił we mnie mój pierwszy trener, Bogusław Sowól, który bardzo umiejętnie pokierował moim rozwojem, pokazał, że sumienna praca i talent pozwalają na osiąganie sukcesów sportowych na skalę międzynarodową. Jestem szczęśliwa, że w tym roku mój pierwszy trener został nagrodzony przez Ministra Sportu i Turystyki. Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki niemu jestem w tym, a nie innym miejscu w swojej karierze sportowej”.
Następnie pytania zadawali uczniowie na temat kariery sportowej a także życia prywatnego pani Joanny Fiodorow. Dużo pytań dotyczyło okresu kiedy Joanna była uczennicą szkoły, reprezentowania szkoły na zawodach szkolnych, jej zainteresowań dodatkowych i hobby.
W czasie spotkania Joanna Fiodorow skierowała do uczniów apel, aby aktywnie uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego, dbać o swój rozwój fizyczny i zdrowie, spędzać czas wolny na aktywności fizycznej. Uczniowie otrzymali z rąk lekkoatletki zdjęcia z autografem.
Na zakończenie spotkania z mistrzynią padły słowa wsparcia i zapewnienie trzymania kciuków w przyszłych startach i życzenia walki o medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo w 2020 roku. Spotkanie zakończyła pani Agnieszka Milanowska dyrektor szkoły, wręczając symboliczny świąteczny upominek.
sp2aug.pl










spoko info, ważne żeby się zdrowo odżywiać i nie palic bo to mega ważne chyba każdy o tym wie ale…
Tekst zostaje w głowie na dłużej.Mało który tekst sprawia, że zatrzymuję się na stronie na dłużej – ten się udał.…
Masz niesamowitą łatwość przekładania myśli na słowa.Dobrze się to czytało. Nieprzegadane, a konkretne – tego szukam. Są miejsca w sieci,…
Jak by nie liczyć trzeba będzie płacić za śmiecie minimum 2 razy więcej . Jeżeli ogłoszono by 100% podwyżkę była…
[…] Dyżury trwają zazwyczaj 2 godziny dziennie – najczęściej 20:00-22:00. – Augustow.org […]