Jak stworzyć skuteczną strategię, jak angażować swoich potencjalnych klientów i jak rzetelnie mierzyć efekty swojej pracy – odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy czwartkowych (29.02) warsztatów zorganizowanych dla młodych mieszkańców regionu przez Województwo Podlaskie. Szkolenie poprowadzone przez Aleksandrę Sidorowską, zwyciężczynię pierwszej w Polsce nagrody TikToka dla marketerów i założycielkęa agencji kreatywnej Precious Content, otworzył marszałek Artur Kosicki.
Było to już kolejne spotkanie tego typu, na które uczestników zaprosił podlaski samorząd. Poprzednie dotyczyło wystąpień publicznych i spotkało się z bardzo dobrym odbiorem. Tym razem podjęto temat tworzenia skutecznych przekazów w mediach społecznościowych.
– Dzisiaj świat cyfrowy jest domyślnym miejscem pierwszego kontaktu z daną osobą czy firmą. Dlatego niezwykle ważne jest umieć stworzyć w nim swój własny dobry wizerunek – mówił Artur Kosicki. – Żyjemy w czasach, w których się nie da funkcjonować bez posiadania pewnych umiejętności cyfrowych – dodał.
„Głową w chmurach, nosem w telefonie” – to główne motto Aleksandry Sidorowskiej, która podczas szkolenia ze skutecznego prowadzenia profilu na platformie TikTok wskazała, że podstawą do osiągnięcia sukcesu w mediach społecznościowych, nie jest drogi sprzęt, czy umiejętności filmowe, a pomysł.
– Nie musimy mieć mocnej charyzmy, osobowości i silnego charakteru, aby robić treści, które sprawdzą się w obrębie naszych idei. Kluczowe jest to, co chcemy pokazać i w jakiej formie to zrobimy – mówiła prowadząca.
Podczas szkolenia zwróciła też uwagę na rolę emocji w rolkach. Pomagają one utożsamić się widzowi z profilem, utrzymują jego uwagę oraz stanowią podstawę budowania napięcia. W jego dalszym ciągu przedstawione zostały także sposoby utrzymania uwagi, możliwości budowania więzi z widzami, a także sposoby na „wezwanie do działania” (call to action), a to wszystko na przykładzie prowadzonego przez agencję kreatywną Aleksandry oficjalnego profilu województwa na TikToku – Podlaskie zasilane naturą.
Uczestnicy spotkania zgodnie przyznawali, że warsztaty były bardzo udane i potrzebne, by lepiej rozumieć świat mediów społecznościowych.
– Spędzamy codziennie mnóstwo czasu w Internecie. Można nawet powiedzieć, że nasze życie się na nim opiera. Szukając jakiejś restauracji, sprawdzam, co oferują na ich profilu w mediach społecznościowych. Tak samo, jak potrzebuję się zapisać do fryzjera, najpierw wchodzę na ich „socjale”, oglądam efekty pracy, a potem dopiero tam idę – mówiła Sandra Bołtman, uczestniczka szkolenia.
Goście wykładu mogli też wziąć udział w konkursie z nagrodami, zajrzeć na stoisko Książnicy Podlaskiej, skoncentrowane wokół tematu gier i wirtualnej rzeczywistości, oraz stoisko Podlaskiego Instytutu Kultury.
Dawid Korpacz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski
Źródło informacji: podlaskie.eu/