W środę, 8 sierpnia, w Urzędzie Miejskim Augustowa burmistrz Wojciech Walulik uroczyście nagrodził zwycięzców kolejnej edycji „Konkursu na najładniejszą posesję”.

O godzinie 10 burmistrz rozpoczął finał konkursu nawiązaniem do historii przedsięwzięcia, sięgającej aż do czasów przedwojennych, kiedy to ówczesny burmistrz zainicjował projekt mający na celu nagrodzenie najładniejszych posesji augustowskich, w celu zachęcenia mieszkańców do dbania o estetykę miasta. Inicjatywa sprzed lat została wskrzeszona dzięki burmistrzowi Wojciechowi Walulikowi i w tym roku doczekała się już swojej czwartej odsłony.

Tegoroczna edycja organizowana była w trzech kategoriach: najładniejszy ogródek przydomowy, najładniejszy ogródek działkowy oraz najładniejszy balkon i taras.

Laureatkami w kategoriach najładniejszy ogródek przydomowy i najładniejszy balkon i taras zostały pani Wiesława Maria Leszczyńska oraz pani Małgorzata Wasilewska.

We wspomnianych kategoriach wyróżniono także panią Irenę Dyczewską, Iwonę Michałowską, Zinaidę Dubrow oraz Agatę Morus. Panie, które zdobyły pierwsze miejsce, otrzymały nagrody w postaci bonów o wartości 1500zł, natomiast uczestniczkom, którym przyznano wyróżnienia, podarowane zostały bony 800 złotowe.

Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego kultywowania pasji.

– UM Augustów –