to jeden z pierwszych autorskich pomysłów augustowskiego DKF-u KINOCHŁON. Ukłon w stronę polskiego kina – tego najlepszego, najbardziej porywającego – pokazywanego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Co roku we wrześniu delegacja z naszego DKF-u jedzie do Gdyni i ogląda, ogląda, ogląda, a potem jeszcze ogląda… Wszystko po to, by potem tu, w Augustowie – teraz już o stałej porze, na początku grudnia – pokazać Kinochłonowej Widowni te, naszym zdaniem, najlepsze, najbardziej interesujące i poruszające filmy.

Przyjacielem przeglądu 3xGdynia jest jego (od 2015 roku) gospodarz – Michał Oleszczyk, znawca polskiego filmu i kultury. To z nim przez trzy dni oglądamy filmy, on „przepytuje” naszych gości i jest dobrą duszą naszego przeglądu.

Kolejnym stałym punktem imprezy jest quiz filmowy z nagrodami dotyczący polskiego kina. Jego wyniki, rok rocznie, pokazują, że wiedza filmowa naszej widowni jest na bardzo wysokim poziomie.

Co pokazujemy i kogo zapraszamy – wystarczy spojrzeć w tegoroczny repertuar i wybrać się na początku grudnia do Augustowa:

Pobierz i sprawdź TUTAJ >>>