Kolejny sezon za nami a wraz z nim kolejne wielkie sukcesy na koncie narciarzy wodnych Klubu UKS MOS Augustów.

Podczas wszystkich tegorocznych startów narciarze z MOS-u zdobyli w sumie aż 51 medali w prestiżowych imprezach m.in. Pucharze Polski za motorówką, Pucharze Europy za wyciągiem, Mistrzostwach Polski za motorówką, Międzynarodowym Konkursie Skoków, Mistrzostwach Polski za wyciągiem, Mistrzostwach Europy za wyciągiem i Mistrzostwach Świata za wyciągiem. Najwyższe wyniki osiągnęli:

Konrad Zawadzki – złoty medalista w skokach w kat. 19lat w Mistrzostwach Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem, złoty medalista w skokach w kat. 19lat w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem i w Pucharze Europy.

Zuzanna Polkowska – złota medalistka w skokach w kat. Open w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za motorówką, bezkonkurencyjna w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem w kat. 19lat zdobywając 4 złote medale (skoki, jazda figurowa, slalom, trójkombinacja), finalistka Mistrzostw Świata za wyciągiem w skokach Open – skacząc 41,1m zajęła V miejsce ustanawiając nowy rekord Polski.

Erwin Zawadzki – złoty medalista w skokach w kat. Open w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem, złoty medalista w skokach w kat. Open w Pucharze Europy za wyciągiem. finalista Mistrzostw Świata za wyciągiem w skokach Open (VI miejsce).

Konrad Oborski – złoty medalista w Międzynarodowym Konkursie Skoków – Netta Cup w kat. 17lat, wicemistrz Polski w kat. 17lat w narciarstwie wodnym w slalomie i skokach za motorówką, członek drużyny w Mistrzostwach Europy za wyciągiem w kat. 19lat (IV miejsce drużynowo).

Weronika Jeruć – wicemistrzyni Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem w kat. Open w slalomie, skokach i trójkombinacji, brązowa medalistka w jeździe figurowej w kat. Open w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym z wyciągiem.

Kacper Ułanowicz – wicemistrzyni Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem w kat. 15lat w slalomie, skokach i trójkombinacji, brązowy medalista w skokach w kat. 15lat w Pucharze Europy za wyciągiem.

Mariusz Kwapień – brązowy medalista w slalomie w kat. Open w Mistrzostwach Polski za wyciągiem.

Jakub Sibicki – brązowy medalista w jeździe figurowej w kat. 19lat w Mistrzostwach Polski za wyciągiem.

Dominik Kisiel – brązowy medalista w skokach w kat. 15lat w Mistrzostwach Polski za wyciągiem.

Krzysztof Gąsiewski – złoty medal drużynowo w kat. 19lat w Mistrzostwach Polski za wyciągiem.

Dawid Andracki – złoty medal drużynowo w kat. Open w Mistrzostwach Polski za wyciągiem.

Maciej Piekarski – brązowy medal drużynowo w kat. 15lat w Mistrzostwach Polski za wyciągiem.

Olaf Kwapień – brązowy medal drużynowo w kat. 15lat w Mistrzostwach Polski za wyciągiem.

Kacper Klukowski – brązowy medal drużynowo w kat. 15lat w Mistrzostwach Polski za wyciągiem.

Wszystkie wyżej wymienione osiągnięcia nie byłyby możliwe do zrealizowania bez pomocy innych ludzi.

W imieniu Zarządu UKS MOS chcemy serdecznie podziękować Gminie Miastu Augustów za pomoc finansową w realizacji zadań publicznych, dzięki którym nasi zawodnicy mogli wziąć udział w tegorocznych zawodach oraz mieli możliwość odbycia cyklu treningowego przed Mistrzostwami Polski i Grand Prix Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem. Wyrazy szacunku chcemy przekazać również Ministrowi Sportu i Turystyki, dzięki któremu mogliśmy zakupić zawodnikom nowy sprzęt.

Ponadto dziękujemy darczyńcom, którzy chcieli wesprzeć finansowo naszą młodzież w zdobywaniu swoich marzeń i najwyższych miejsc na podium, a przede wszystkim firmie POM Augustów sp. z o. o. oraz MPPB J.W. ŚLEPSK dział okuć ZPO.

Jednak największe podziękowania, wyrazy szacunku i uznania chcemy skierować do naszych zawodników, którzy przez kilka ostatnich miesięcy wkładali ogrom serca i wysiłku, aby godnie reprezentować przede wszystkim siebie ale również Klub i Miasto Augustów. To dzięki ich ciężkiej pracy mogliśmy cieszyć się i doznawać tych wszystkich wspaniałych emocji, które towarzyszyły podczas wszystkich tegorocznych zawodów. Jeszcze raz dziękujemy i czekamy na kolejny sezon pełen wyzwań!

– Rafał Jeruć –