W piątek, 19 października w kinie Iskra odbył się II Augustowski Dzień Seniora. Wydarzenie, którego głównym organizatorem jest Augustowska Rada Seniorów, odbyło się z okazji Europejskiego Dnia Seniora i upłynęło pod hasłem „Bądźmy razem”.

Uroczystość była okazją do uhonorowania seniorów, którzy mają szczególny wkład w rozwój aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu publicznym i społecznym. Odznaczenie „Senior na Medal” otrzymały Panie:

Helena Jastrzębska- Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Augustowie,

Wanda Korzeniewska- Gącerz- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Augustowie,

Genowefa Szymańska- ZNP Augustów Oddziałowa Sekcja Emerytów i Rencistów,

Anna Łozowska- Związek Sybiraków Oddział w Augustowie,

Danuta Grabala- Augustowskie Stowarzyszenie Seniorów 55+,

Katarzyna Kotowska- Polski Związek Niewidomych Okręg Podlaski Koło Terenowe w Augustowie.

Podczas spotkania z programem artystycznym wystąpił Integracyjny Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowiacy” z Warszawy oraz członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Augustowa z dziećmi z Przedszkola nr 2 w Augustowie.

Wszystkim seniorom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia pogody ducha oraz wielu lat w zdrowiu i radości. Niech wysiłek, który Państwo podejmują na rzecz integracji środowiska osób starszych z Augustowa zawsze przynosi zamierzone efekty i stanowi źródło osobistej satysfakcji z dobrze wypełnionej pracy.

Urząd Miejski w Augustowie

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”20″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”Galeria augustow.org” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]