Wyjątkowo – bo w czwartek – 13 września o godz. 18:30 DKF Kinochłon, patrząc prosto w słońce (to nic, że ono już jakieś takie… jesienne), zaprasza na pokaz filmu, na który fani twórczości Terry’ego Gilliama musieli czekać prawie 30 lat!

Zapraszamy zatem Państwa na „Człowieka, który zabił Don Kichota”. I jeśli myślicie, że to kolejny trochę naiwny film o gościu, który walczył z wiatrakami, powielający fabularne i reżyserskie schematy – jesteście w błędzie!

Będzie to opowieść o reżyserze, który pochłonięty pracą nad reklamami, marzy o nakręceniu wielkiego fabularnego dzieła. Toby – w tej roli Adam Driver – jest młodym, wspaniale zapowiadającym się twórcą filmowym. Tak mówiło się o nim tuż po brawurowym debiucie, filmie o Don Kichocie. Teraz to reżyser reklamówek, któremu po pierwszym sukcesie woda sodowa trochę uderzyła do głowy – postanawia rzucić wszystko i, zapewne by odnaleźć wenę, zaszyć się w maleńkiej górskiej wiosce, w której niegdyś nakręcił swój film dyplomowy. Tam spotyka człowieka, który żyje w przekonaniu, że jest Don Kichotem… Prawdziwa przygoda rozpoczyna się w momencie, w którym samozwańczy rycerz bierze Toby’ego za swojego giermka i rozpoczynają pełną perypetii (i wątków!) podróż. Odtąd rzeczywistość będzie mieszać się z fikcją, prawda z wyobrażeniem i groteska z ironią. Szalona wyprawa jednemu z dzielnych rycerzy pozwoli przewartościować swoje życie, a drugiemu zrealizować pozornie nierealne marzenia.

Przygodową komedię twórcy Monty Pythona, „Przygód barona Munchausena”, „Nieustraszonych braci Grimm” i „Parnassusa” obejrzy z nami Sebastian Smoliński – krytyk filmowy i operowy. Publikuje w „Kinie”, „Ekranach”, „Tygodniku Powszechnym”, „Dwutygodniku”, „Kulturze Liberalnej” i „Filmwebie”. Współautor prac zbiorowych z zakresu historii kina, m.in. hiszpańskojęzycznej monografii „La doble vida de Krzysztof Kieślowski” pod redakcją Joanny Bardzińskiej. Laureat XXI edycji Konkursu im. Krzysztofa Mętraka.

Bądźcie z nami i Wy – zapraszamy do kina Iskra 13 września o 18:30. Do zobaczenia

– – –

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pokaz: 15 zł

Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu

 

Alicja Kędzierska

z Rady Programowej

DKF KINOCHŁON