Koalicja Obywatelska i Augustowska Lewica o rozwoju gospodarczym Augustowa

1. października br. odbyła się kolejna konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej i Augustowskiej Lewicy. Uczestniczył w niej Adam Sieńko, kandydat na burmistrza Augustowa wraz z kandydatami na radnych ze swej listy.

Tematem konferencji był rozwój gospodarczy Augustowa. W naszym mieście dominują trzy sektory działalności: produkcyjny, turystyczno-uzdrowiskowy oraz usługowo-handlowy.

Planujemy stworzyć Pakiet Przedsiębiorcy i Eksportera, który wesprze promocję produktów, uruchomi ulgi za tworzenie nowych miejsc pracy
 – powiedział Adam Sieńko, kandydat na burmistrza Augustowa Koalicji Obywatelskiej i Augustowskiej Lewicy.
– Plany zagospodarowania miejscowego ułatwią powstawanie nowych zakładów. Obecnie cała Polska jest strefą ekonomiczną. Znane są problemy ze strefą augustowską. Naprawimy błędy Radnych i Burmistrza tak aby strefa nie spowodowała zagrożenia budżetu miasta.

Jak podkreślił Sieńko, w ostatnich latach zaniedbano turystykę i uzdrowisko. Ostatnie inwestycje z tej dziedziny zrealizowano kilkanaście lat temu (bulwary, wyciąg, amfiteatr). Pilnie należy uruchomić eksploatację borowiny i budowę parku zdrojowego. Musimy utrzymać status uzdrowiska. Nowe inwestycje powstaną w konsultacji z branżą turystyczną skupioną w Augustowskiej Organizacji Turystycznej, którą należy reaktywować.

– Usługi i handel muszą się rozwijać
– stwierdził Sieńko.
– Wykorzystując atuty Augustowa zwiększy się możliwości rozwoju tego sektora. Zwiększony ruch turystyczny i uzdrowiskowy wpłynie na popyt i podaż. Uwolnijmy inicjatywy mieszkańców.

Na zakończenie poruszony został temat terenów budowlanych. Nadszedł czas otwarcia nowej przestrzeni przeznaczonej na budownictwo. Dzięki obwodnicy i zmniejszeniu ruchu ciężkiego kołowego można przystąpić do zmiany zagospodarowania terenu wzdłuż ulicy Kardynała Wyszyńskiego w kierunku na Przewięź i BAT. To praca na dwie kadencje, ale należy ją zacząć.

– PO RPAugustów –

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany