Koalicja Obywatelska i Augustowska Lewica o rozwoju gospodarczym Augustowa

1. października br. odbyła się kolejna konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej i Augustowskiej Lewicy. Uczestniczył w niej Adam Sieńko, kandydat na burmistrza Augustowa wraz z kandydatami na radnych ze swej listy.

Tematem konferencji był rozwój gospodarczy Augustowa. W naszym mieście dominują trzy sektory działalności: produkcyjny, turystyczno-uzdrowiskowy oraz usługowo-handlowy.

Planujemy stworzyć Pakiet Przedsiębiorcy i Eksportera, który wesprze promocję produktów, uruchomi ulgi za tworzenie nowych miejsc pracy
 – powiedział Adam Sieńko, kandydat na burmistrza Augustowa Koalicji Obywatelskiej i Augustowskiej Lewicy.
– Plany zagospodarowania miejscowego ułatwią powstawanie nowych zakładów. Obecnie cała Polska jest strefą ekonomiczną. Znane są problemy ze strefą augustowską. Naprawimy błędy Radnych i Burmistrza tak aby strefa nie spowodowała zagrożenia budżetu miasta.

Jak podkreślił Sieńko, w ostatnich latach zaniedbano turystykę i uzdrowisko. Ostatnie inwestycje z tej dziedziny zrealizowano kilkanaście lat temu (bulwary, wyciąg, amfiteatr). Pilnie należy uruchomić eksploatację borowiny i budowę parku zdrojowego. Musimy utrzymać status uzdrowiska. Nowe inwestycje powstaną w konsultacji z branżą turystyczną skupioną w Augustowskiej Organizacji Turystycznej, którą należy reaktywować.

– Usługi i handel muszą się rozwijać
– stwierdził Sieńko.
– Wykorzystując atuty Augustowa zwiększy się możliwości rozwoju tego sektora. Zwiększony ruch turystyczny i uzdrowiskowy wpłynie na popyt i podaż. Uwolnijmy inicjatywy mieszkańców.

Na zakończenie poruszony został temat terenów budowlanych. Nadszedł czas otwarcia nowej przestrzeni przeznaczonej na budownictwo. Dzięki obwodnicy i zmniejszeniu ruchu ciężkiego kołowego można przystąpić do zmiany zagospodarowania terenu wzdłuż ulicy Kardynała Wyszyńskiego w kierunku na Przewięź i BAT. To praca na dwie kadencje, ale należy ją zacząć.

– PO RPAugustów –

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”16″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”Galeria augustow.org” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content