Wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

W poniedziałek, 1 października w Urzędzie Stanu Cywilnego w Augustowie odbyły się uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawany jest osobom, które przeżyły minimum 50 lat w jednym związku małżeńskim. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia wręczył Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik. W obecności najbliższych medale otrzymali Państwo Rozalia Jadwiga i Wiesław Ołdakowie, Państwo Jadwiga i Czesław Romańczuk, Państwo Krystyna i Stanisław Borkowscy oraz Państwo Danuta Anna i Marian Zajączkowscy.

Spotkanie stało się okazją do wspomnień o czasach, w których przyszło Jubilatom iść wspólna drogą i o zmiany, jakie zaszły w ciągu pół wieku bycia razem. Były życzenia, kwiaty, symboliczna lampka szampana oraz tradycyjnie Marsz Mendelsona. Wzruszeni małżonkowie podkreślali, że najważniejsze są uczucia, przywiązanie i wzajemna wyrozumiałość.

To niezwykły zaszczyt być tu z Państwem i wspólnie świętować. Niech Państwa miłość, zrozumienie i wzajemny szacunek stają się przykładem do naśladowania dla młodych pokoleń, a kolejne lata wspólnego życia upływają w atmosferze rodzinnego ciepła i dobrym zdrowiu- powiedział Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Przy okazji tego jubileuszu informujemy, iż wnioski w sprawie przyznania medali, zarówno dla mieszkańców miasta Augustowa jak i Gminy Augustów, przyjmuje Urząd Stanu Cywilnego w Augustowie.

UM Augustów

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany