W poniedziałek, 1 października w Urzędzie Stanu Cywilnego w Augustowie odbyły się uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawany jest osobom, które przeżyły minimum 50 lat w jednym związku małżeńskim. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia wręczył Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik. W obecności najbliższych medale otrzymali Państwo Rozalia Jadwiga i Wiesław Ołdakowie, Państwo Jadwiga i Czesław Romańczuk, Państwo Krystyna i Stanisław Borkowscy oraz Państwo Danuta Anna i Marian Zajączkowscy.

Spotkanie stało się okazją do wspomnień o czasach, w których przyszło Jubilatom iść wspólna drogą i o zmiany, jakie zaszły w ciągu pół wieku bycia razem. Były życzenia, kwiaty, symboliczna lampka szampana oraz tradycyjnie Marsz Mendelsona. Wzruszeni małżonkowie podkreślali, że najważniejsze są uczucia, przywiązanie i wzajemna wyrozumiałość.

To niezwykły zaszczyt być tu z Państwem i wspólnie świętować. Niech Państwa miłość, zrozumienie i wzajemny szacunek stają się przykładem do naśladowania dla młodych pokoleń, a kolejne lata wspólnego życia upływają w atmosferze rodzinnego ciepła i dobrym zdrowiu- powiedział Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Przy okazji tego jubileuszu informujemy, iż wnioski w sprawie przyznania medali, zarówno dla mieszkańców miasta Augustowa jak i Gminy Augustów, przyjmuje Urząd Stanu Cywilnego w Augustowie.

UM Augustów

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”17″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”Galeria augustow.org” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]