Po eliminacjach klasowych i szkolnych, dnia 23 listopada 2018 r. grupa uczniów klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Z. Augusta w Augustowie wzięła udział w VIII Miejskich Mistrzostwach w Tabliczce Mnożenia organizowanych przez Społeczną Szkołę Podstawową STO w Augustowie.

Po zaciętej rywalizacji i emocjonujących dogrywkach o miejsce pierwsze i drugie okazało się, że w kategorii klas piątych II miejsce zajęła Marcela Dziądziak, a III miejsce Wiktoria Piekarska. Natomiast w kategorii klas szóstych po dwóch dogrywkach I miejsce zajęła Eliza Sołtys, a II Martyna Milewska.

Gratulujemy zwyciężczyniom i wszystkim pozostałym uczestnikom: Mateuszowi Obek, Paulinie Szkiłądź, Dawidowi Kraszewskiemu oraz Marii Jatkowskiej, którzy solidnie przygotowywali się do mistrzostw i również świetnie na nich wypadli.

Cieszymy się, że w naszej szkole w pierwszym etapie do konkursu zgłosiło się ponad 60 uczniów z klas piątych i szóstych. Połowa z nich wzięła udział w eliminacjach wewnątrzszkolnych. Okazało się, że tabliczka mnożenia to świetna zabawa.

Trening czyni mistrza! Dziękujemy nauczycielom matematyki z naszej szkoły za prowadzenie tych treningów.

Kolejne mistrzostwa już za rok.

sp2aug.pl