Nadanie sztandaru KPP w Augustowie

W niedzielę 19. sierpnia odbyła się Augustowie uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie.

Uroczystość poprzedziła msza święta w Bazylice NSJ w Augustowie. Następnie odbył się przemarsz na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie odbyło się przekazanie sztandaru. 

W wydarzeniu udział wzięli między innymi: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz.W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele instytucji samorządowych, służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa, pracownicy Policji, rodziny funkcjonariuszy oraz mieszkańcy naszego miasta.

Przypomnijmy, że 15. lipca br. w Suwałkach, na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się uroczystości z okazji obchodów 99. rocznicy powstania Policji Państwowej podczas których awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, Komendy Powiatowej Policji w Augustowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Sejnach. Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r.

Red.

zdjęcia: Adam Bajkowski

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany