Po Berlinie głównym celem Tokio

Autor / 3 lata temu / SPORT / Komentarze

Od 6. do 12 sierpnia 2018 r. w Berlinie rozgrywane były Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. W ciągu kilku dni zawodnicy rywalizowali w kilkunastu kategoriach, m.in. w rzucie młotem. Z lekkoatletycznych Mistrzostw Europy reprezentacja Polski przywiezie 12 medali, w tym aż 7 złotych. Rzut młotem wzbudzał szczególnie duże emocje w Augustowie – a to za sprawą Joanny Fiodorow, reprezentantki Polski w tej konkurencji.

Oczywiście, to Anita Włodarczyk jest do tej pory numerem1 polskiego i światowego rzutu młotem. Potwierdziła to też na tych mistrzostwach zdobywając złoty medal. Jednak Joanna Fiodorow, to dziewczyna z Augustowa trenująca w Białymstoku. W Augustowie zaczęła się jej przygoda z lekkoatletyką. Jej pierwszym trenerem, tym który dostrzegł w Joannie ponadprzeciętne możliwości i predyspozycje do rzucania młotem był Bogusław Sowól. Razem ze swoją żoną, również trenerką lekkoatletyki Jolantą, do dzisiaj wspierają Joannę w jej rozwoju sportowym. Joanna Fiodorow każdą wolną chwilę spędza w rodzinnym domu w Augustowie, podobnie jak becnie odpoczywając po trudnym okresie przygotowań i startów w ME.

W rodzinnym mieście Fiedzia – tak ja nazywają przyjaciele i znajomi – nie tylko odpoczywa. To okres spotkań w mniejszym i większym gronie, na których medalistka dzieli się swoimi wrażeniami z ME. Uczestniczy w treningach młodych lekkoatletów, na których poza fachowym doradztwem opowiada o własnej drodze do sukcesów na arenie międzynarodowej. Dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich podkreśla, że sam talent to nie wszystko. Aby pojawiły się poważne sukcesy konieczna jest ciągła, systematyczna praca i dużo cierpliwości. To podstawa do osiągnięcia wysokiego poziomu sportowego.

7. września Burmistrz Miasta zaprosił lekkoatletkę na spotkanie podczas którego podziękował Joannie Fiodorow i jej trenerom, Jolancie i Bogusławowi Sowól za popularyzację lekkoatletyki w Augustowie. Joannie pogratulował dotychczasowych osiągnięć sportowych. Życzył również medalu na kolejnej letniej olimpiadzie w Tokio, w 2020 roku. Tego, że tak będzie, pewny jest obecny na tym spotkaniu Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski z Sapporo w 1972 roku. – Fortuna tobie sprzyja – powiedział 🙂

Zapraszamy do wysłuchania krótkich rozmów nagranych po piątkowym (7.09.) spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Augustowie.

Rozmowa z Joanną Fiodorow – brązową medalistką Mistrzostw Europy z Berlina.

 

O augustowskiej lekkoatletyce – rozmowa z Wojciechem Walulikiem Burmistrzem Augustowa

 

Jolanta Sowól mówi o emocjach towarzyszących występowi Joanny Fiodorow w Berlinie.

 

Red.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content