Orange Polska zbuduje w Augustowie sieć szybkiego światłowodowego internetu. W poniedziałek 8. października br., w Urzędzie Miejskim w Augustowie podpisano umowę w tej sprawie. Na dokumencie swoje podpisy złożyli: Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik i reprezentująca Orange Polska, Dyrektor ds. Rozwoju Współpracy Regionalnej Regionu Zachodniego Danuta Janowska.

Do końca 2020 roku blisko 5,5 tys. gospodarstw domowych na terenie miasta znajdzie się w zasięgu internetu światłowodowego. Operator planuje przeznaczyć na inwestycję w mieście blisko 2,6 min. zł. Przypominamy, że w Augustowie trwa już budowa sieci szybkiego internetu światłowodowego z programu rządowego.

Porozumienie między Orange Polska a władzami Augustowa ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla inwestycji, dzięki którym w mieście zostanie zbudowana sieć superszybkiego internetu. W ciągu 2 lat dotrze ona do domów wielorodzinnych i jednorodzinnych w całym mieście.

Światłowód jest technologią, która zarówno teraz jak i w przyszłości będzie zapewniać dostęp do internetu o najlepszych parametrach użytkowych, umożliwiających wykorzystanie go w pracy, do prowadzenia biznesu i nauki. Umożliwia on także w pełni multimedialną rozrywkę, gry on-line i oglądania telewizji nowej generacji w jakości 4K.

Inwestycja w Augustowie to element realizowanego przez Orange Polska programu inwestycji światłowodowych – jednego z najbardziej ambitnych programów inwestycyjnych w historii firmy. Już teraz z superszybkiego internetu Orange korzysta ponad 300 000 użytkowników. Do końca 2020 r. Orange Światłowód będzie dostępny dla 5 min gospodarstw domowych.

Red.

Pod tekstem nagranie audio z tego wydarzenia.