W sobotę 30 czerwca na terenie miasta Augustowa oraz w okolicach odbędą się III Letnie Mistrzostwa z Ratownictwie Medycznym Ochotniczych Straży Pożarnych. Organizatorem jest Ochotnicza Straż Pożarna Augustów-Lipowiec wspólnie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach Zakład Pomocy Doraźnej w Augustowie. Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Podlaskiego. Zawody mają na celu sprawdzenia stopnia wyszkolenia w zakresie ratownictwa medycznego strażaków ochotników oraz podnoszenie kwalifikacji poprzez współzawodnictwo zespołów.

W zmaganiach weźmie udział czternaście drużyn województwa podlaskiego oraz województwa warmińsko-mazurskiego. Strażacy ratownicy zmierzą się z kilkoma epizodami umiejscowionymi na terenie miasta oraz w jego okolicy. Jak twierdzą organizatorzy przygotowane zadania będą bardzo zbliżone do sytuacji, które maja miejsce w rzeczywistości. Na zakończenie uczestnicy części praktycznej uczestnicy będą mieli do rozwiązania test z zakresu pożarnictwa, kwalifikowanej pierwszej pomocy, edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia oraz zadanie sprawnościowe.

W ramach Mistrzostw odbędą się również zawody sportowo-pożarnicze dla dzieci i młodzieży z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Drużyny będą miały do wykonania kilka zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, z zakresu pożarnictwa oraz ratownictwa wodnego.

Organizatorzy zadbali również o mieszkańców Augustowa którzy będą mogli bezpłatnie sprawdzić poziom glikemii i wartość ciśnienia tętniczego. Osoby zainteresowane zapraszamy do centrum miasta na Plac Zygmunta Augusta gdzie w wyznaczonym miejscu będzie znajdować się punkt medyczny, zabezpieczony przez ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach. Najmłodsi z kolei będą mogli zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem ambulansu ratunkowego. W ramach mistrzostw będzie również punkt wystawiony przez funkcjonariuszy Komendy Policji Powiatowej w Augustowie oraz stoisko Lasów Państwowych.

Nasze królewskie miasto Augustów w sobotę 30 czerwca opanują czerwone samochody Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z dzielnymi strażakami.

– OSP Augustów-Lipowiec –