W dniach 23-25czerwca na stadionie lekkoatletycznym we Włocławku odbyły się 72 Mistrzostwa Polski U 20. Rozdano 38 kompletów medali we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych. Podczas imprezy mistrzowskiej pogoda nie dopisała, towarzyszyło zawodnikom przenikliwe zimno, mocne i bardzo mocne opady deszczu

UKS Technik Augustów na Mistrzostwach Polski U 20 w lekkoatletyce reprezentowało czworo zawodników, którzy wypełnili wcześniej obowiązujące minima ustalone przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Zdobyli wspaniały brązowy medal i 14 punktów do współzawodnictwa ogólnopolskiego. Daniel Baranowski (2000) w biegu na dystansie 2000 metrów z przeszkodami wywalczył brązowy medal (w roku poprzednim również miał brąz na tym dystansie). Dystans 2000 metrów z przeszkodami dostarczył w historii naszego klubu aż 5 medali naszym zawodnikom a trener Bogusław Sowól stał się specjalistą w przygotowywaniu zawodników na tym wymagającym dystansie.

Jakub Sobolewski (1999) zajął 14 miejsce w biegu na dystansie 400 metrów przez płotki, Anita Świacka(2000) była 17 na dystansie 800 metrów a Aleksandra Julia Korzun(2000) zajęła 23 miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki.

Wielkie gratulacje!

Udział w Mistrzostwach Polski U 20 w Lekkoatletyce był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Augustowie na zadanie Trenuję, startuję – z rówieśnikami rywalizuję oraz Europa – Busy Krzysztof Wasilewski. Serdecznie dziękujemy!

(JS)