Jak powstało nasze Stowarzyszenie?

Potrzebowaliśmy jedynie grupy osób, ich wielkich serc oraz ich chęci pomocy innym, aby dokonać rzeczy niemożliwych.

A po co to wszystko?

Bo nie jesteśmy obojętni, bo chcemy pomóc naszym chorym dzieciom, aby ich życie było łatwiejsze, żeby kiedyś były szczęśliwe i chociaż trochę samodzielne. Staramy się organizować turnusy rehabilitacyjne na miejscu, w Augustowie, zapraszamy do nas różnych specjalistów, którzy pomagają nam postawić dzieciaki „na nogi” – dosłownie i w przenośni… Wszystko to są ogromne koszty, choć o wiele niższe, niż gdybyśmy indywidualnie wyjeżdżały na turnusy rehabilitacyjne. Zapraszając specjalistów do nas oszczędzamy na kosztach dojazdu, noclegów i przede wszystkim jest nam dużo łatwiej uczestniczyć z dzieckiem w turnusie na miejscu niż organizować wyjazd, który się wiąże z ogromem przygotowań. W różny sposób zdobywamy środki na ten cel… organizujemy kiermasze, akcje, zbiórki nakrętek plastikowych. Spotykamy się, same tworzymy różne gadżety i fanty, pieczemy ciasta. To nasz wkład, nasza praca. Prawda jest taka, że gdyby nie udało się znaleźć środków na kolejne turnusy rehabilitacyjne, nasze dzieci bez rehabilitacji szybko utracą te umiejętności, nad którymi tak długo i mozolnie pracowały z rehabilitantami. W ubiegłym roku, dzięki ludziom dobrego serca udało nam się zorganizować 6 turnusów rehabilitacyjnych dla dzieciaków z Augustowa i okolic. Zawalczmy wspólnie aby w nadchodzącym roku było ich jeszcze więcej.

W związku z tym zapraszamy wszystkich 2 grudnia na naszą III Imprezę Charytatywną „ Aby dzieci turnus miały ’’ do Kina Iskra w Augustowie od godz. 10.00 do 15.00.

Najradośniejsze jest to, że coraz więcej ludzi o wielkich sercach wspomaga nas w naszych działaniach. Tu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować właścicielom Kina Iskra Agacie i Zbigniewowi Rółkowskim, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie naszego kiermaszu.

My tylko chcemy, aby by nasze dzieci też zaczęły chodzić, mówić, cieszyć się życiem…

– Razem Osiągniemy Cel –