Dziś (sobota 4 sierpnia) na Rynku Zygmunta Augusta rozpoczął się 2-dniowy kiermasz rękodzieła Augustynki. Pierwszy dzień kiermaszu zakończy się o godz. 17.00. Kto nie mógł wybrać się na kiermasz w dniu dzisiejszym, ma jeszcze możliwość zrobić to jutro – czyli w niedzielę. Podobnie jak w dniu dzisiejszym stoiska czynne będą od godz. 9.00 do 17.00.

Co możemy obejrzeć i kupić na kiermaszu? Tradycyjne produkty spożywcze, oryginalną biżuterię, rzeźby, obrazy, wyroby kowalskie, różne bibeloty i wiele innych wyrobów lokalnych twórców i producentów. Podczas kiermaszu trwają występy muzyczne i zapewnione są atrakcje dla najmłodszych.

To także nie lada gratka dla miłośników samochodów, zwłaszcza tych luksusowych marek z dużą liczba koni mechanicznych pod maską. Kiermaszowi towarzyszysz II Augustowski Charytatywny Zlot Samochodowy. Prowadzona jest również zbiórka na psy ze schroniska „Sonieczkowo”. Mogliśmy już się przekonać, jak sympatyczne psiaki znajdują się w tym schronisku. Może będzie to szczęśliwe wydarzenie dla któregoś z tych czworonogów i znajdzie się rodzina z którą zamieszka. Jeżeli ktoś ma odpowiednie warunki do przygarnięcia pod swój dach takiego pieska zachęcam. Podczas jednego z podobnych wydarzeń, jedna psinka znalazła swój dom u piszącego te słowa. Po stosunkowo krótkim czasie można się przekonać, jak wspaniale te psiaki potrafią okazywać swoją wdzięczność za możliwość zamieszkania w przyjaznym domu.

Red.

Więcej zdjęć na naszym profilu FB TUTAJ >>>