Czołówka światowa została zaproszona na finałowy konkurs skoków w Chinach w ramach Pucharu Świata. Oficjalna nazwa zawodów to, IWWF Shanghai Cable Waterski & Wakeboard World Cup Braves Typhoon Yagi 2018

W zawodach startują najlepsi skoczkowie, wśród  czternastu najlepszych na świecie dwaj zawodnicy z Augustowa – Kamil Borysewicz i Erwin Zawadzki.

Obaj zaprezentowali się znakomicie – byli w czołówce. Kamil ostatecznie zajął drugie miejsce przegrywając jedynie z Białorusinem Nikitą Papakulą. Erwin ostatecznie zajął VI miejsce. Brawo Kamil, Brawo Erwin!

Regulamin Pucharu Świata skonstruowany jest tak, że o końcowym wyniku decyduje suma skoków z dwóch rund. Papakul skakał najrówniej i dzięki temu wygrał Puchar Świata. Jego odległości to 62,9 m i 62,5 m. Nasz reprezentant osiągał 61,6 m w pierwszej rundzie oraz 63,2 m w drugiej rundzie. Trzecie miejsce zajął Słowak Alxander Vasko (60,9 m; 62,3 m). Autorem najdłuższego skoku był Rosjanin Vladimir Rjanzin, który poszybował na odległość 63,8 m.  

W Szanghaju o Puchar Świata rywalizowały też kobiety. Polskę reprezentowały dwie zawodniczki. Zuzanna Polkowska z MOS-u Augustów która ostatecznie była czwarta (36,1 m, 38,0 m), a Idalia Woźniak z klubu SKI-LINE Szczecin zajęła szóste miejsce (27,6 m; 00,0m).

Brawo Sparta Brawo Augustów.

– sparta.augustow.pl –