W piątek 14 grudnia br., w siedzibieCentrum Sportu i Rekreacji w Augustowie odbyło się podpisanie umówna przekazanie środków finansowych zebranych podczas VI BieguCharytatywnego rozgrywanego w ramach Budimex PółmaratonuAugustowskiego.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele podmiotów którym zostały przekazane pieniądze, organizatorów Budimex Półmaratonu Augustowskiego, pracownicy CSiR zaangażowani przygotowanie jednej z największych imprez sportowych w naszym regionie i lokalne media. Gościem honorowym był Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk. Burmistrz wystąpił tutaj w podwójnej roli. Jako gospodarz miasta i jako wieloletni uczestnik Biegu Charytatywnego, który ma swój osobisty wkład w zbieranie środków na pomoc dzieciom chorym i potrzebującym pomocy z powodu trudnej sytuacji finansowej w ich domach rodzinnych.

VI Bieg Charytatywny zaowocował zebraniem 16 500 zł! W tym roku pieniądze podzielono równo (po 8 250 zł) dla dwóch placówek pomagających dzieciom w szczególnej potrzebie. Jedną z nich jest Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Augustowie – znana bardziej jako Ośrodek Przedszkolny PRZYSTAŃ przy ulicy Tytoniowej, a drugą działające od 2015 roku Stowarzyszenie Razem Osiągniemy Cel.

Po części oficjalnej goście mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez dzieci i ich opiekunów. Smak ciast z Razem Osiągniemy Cel czy Przystani zna wielu z nas. Wypiekając ciasta i sprzedając je podczas rożnego rodzaju wydarzeń w Augustowie, zbierają oni pieniądze na pomoc swoim podopiecznym. Osoby dzięki którym po raz kolejny była możliwość organizacji Biegu Charytatywnego otrzymały, wykonane przez dzieci upominki świąteczne.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy na ten temat z pomysłodawcą i organizatorem Półmaratonów Augustowskich, Dyrektorem CSiR w Augustowie Andrzejem Zarzeckim.

Red.