Sejny - Wyspy Kultury - 26 lipiec 2018 Kultura w drodze

Dlaczego Wyspy? Wyobraźmy sobie, że w zwyczajnej miejscowości pojawia się wyjątkowa grupa artystów, rozstawia kolorowy namiot, do którego zaprasza mieszkańców na spotkanie ze sztuką.
Wyspy kultury to impuls do integracji lokalnych społeczności w każdym wieku oraz przestrzeń przenikania się teatru, edukacji, cyrku, atmosfery twórczości, żywiołów zabawy i sztuki. Spotkania w plenerowych warunkach na terenie pełnego uroków Województwa Podlaskiego.

26.07 SEJNY /27.07 NAREW /03.08 KLESZCZELE /04.08 ORLA / 05.08 HAJNÓWKA /30.08 WYKOWO / 31.08 CZERNICE /14-15.09 HAJNÓWKA

A3Teatr „Futerko z obłoków”

Historia Osiołka, który chce zrobić sobie futerko, tylko nie z futra leśnego zwierzątka, ale z czegoś specjalnego, żeby nikt nie mógł go poznać. Prosi swojego przyjaciela Prosiaczka o pomoc. Nie wiedząc ile przygód na nich czeka, wyruszają na poszukiwania. Spektakl grany lalkami i w żywym planie uczy dużych i małych, że nieważne jak wyglądasz, ważne co masz w środku.
(30 min. plener)

A3Teatr”Punch iJudy”

Punch – rozbrykany urwis i wrzaskliwa matrona Judy toczą walkę podjazdową o dowodzenie w sytuacjach, które zdarzają się wszystkim i na co dzień. Do akcji wkracza wiele postaci i historia nabiera humoru. Spektakl bawi publiczność ironią, ripostą,wartką akcją, lekką fabułą z podtekstem. Tworzy świat żartu i komizmu sytuacji wciągający dzieci i dorosłych.
(60 min., plener)

A3Teatr „Plan lekcji”

Szalona lekcja grana bez słów, jakby trwała poza czasem i uwięziła uczniów, którzy pochłonięci własnymi wspomnieniami znanych wszystkim lekcji tylko na chwilę przebiegają wąskimi pomostami do sąsiedniej ławki,
by – celebrując gest i sytuację – wywoływać coraz nowsze historie… Spektakl grany bez słów, emocjami i ruchem.
(60 min, plener)

Falkoshow „Na Wozie”

Spektakl familijny, którego akcja rozgrywa się w malowniczej miejscowości, wśród wzgórz i drewnianych domów o charakterystycznych dachach i sieniach. To tam tajemniczy bohater wraz ze zmianami pór roku odkrywa także swoją tożsamość i miejsce w świecie. Tę piękną historię z morałem obejrzymy dzięki barwnym grafikom, a klimat dopełnią lalki wykonane ze starego drewna.
(45 min., plener)

WARSZTATY FAMILIJNE IMIĘDZYPOKOLENIOWE

Stawiamy na kreatywność i zaangażowanie uczestników.

■ „Design” i „Ziarno do ziarna”

Korzystając z polskich nasion stworzymy piękne lokalne wzory wyszyte na tkaninach oraz zadrukujemy lokalnym designem ubrania i tkaniny. Pamiętajcie przynieść swoje koszulki!

„Historie utkane z nici” – Na pewno masz w domu skarby zrobione przez babcie i mamy! Zapraszamy do przyniesienia tkackich pamiątek: serwetek, makatek, narzut, itd. Wspólnie obejrzymy je i omówimy oraz stworzymy spontaniczną wystawę. Poznamy zasady ekspozycji, opisywania eksponatów oraz tworzenia wystawy. Uczestnicy wystąpią w roli gospodarzy i zaproszą na wernisaż swoich najbliższych.

Wstęp bezpłatny.

– Ośrodek Kultury w Sejnach –