Augustowskie Placówki Kultury, Nadleśnictwo Augustów i Stowarzyszenie Poszukiwań Miejsc Walk i Martyrologii oraz Mogił Wojennych „Leśni” serdecznie zapraszają do udziału w rowerowej grze terenowej „Zorientuj się na Niepodległą”, która odbędzie się w sobotę 22 września 2018 r.

Trasę gry oparliśmy na „Szlaku Orła Białego”, który przebiega przez miejsca związane z walką o niepodległość. W ramach zabawy zaplanowaliśmy dwie trasy – rodzinną o długości ok. 14 km oraz dla uczestników indywidualnych i drużyn, o długości ok. 30 km.

 Pokonując wybrany przez siebie dystans uczestnicy będą gromadzili informacje o historii regionu i odpowiadali na pytania, na podstawie informacji, które znajdą na szlaku oraz kompletowali pamiątkowe widokówki.

Na mecie przewidziano atrakcje w postaci konkursów, wspólnego śpiewania pieśni wojskowych przy ognisku oraz drobnego poczęstunku.

Na najszybszych i najlepiej odpowiadających uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Nagrodzimy również uczestnika gry, który wymyśli najciekawszą stylizację wpisującą się w hasło „Polacy w drodze do Niepodległej”.

W trakcie rozgrywania konkursów odbędzie się uroczyste otwarcie miejsca popasowego na Szlaku Konnym  Puszczy Augustowskiej i Mazur. Uroczystość uświetnią pokazy hippiczne w wykonaniu ośrodków jeździeckich związanych ze szlakiem. Zobaczyć będzie można m. in.:

   – pokazy sprawności kawaleryjskiej,

   – pokazowy trening skokowy, ujeżdżeniowy i w stylu naturals,

   – kadryle jeździeckie,

   – pokaz koni arabskich i fryzyjskich,

   – pokaz stylu western.

Wykonawcami będą konie, amazonki i jeźdźcy reprezentujący :

–  Stadninę Koni Żarnowo,

–  Ośrodek Jeździecki OSTOJA,

–  STAJNIĘ 58,

–  Grupę Rekonstrukcji Historycznych Garnizon Suwałki,

–  Stajnię Wojdy,

–  Ranczo Arabians Olecko.

Dla wszystkich chętnych możliwość „pierwszego kontaktu” ze szlachetną sztuką jeździecką (w tym dosiadanie konia) w wybranym stylu – klasycznym , kawaleryjskim, natural, western. 

Miejscem startu i mety będzie „popas” nad jeziorem Studzienicznym przy wiacie, w pobliżu stanicy wodnej Swoboda.

 

Weź udział w grze i świętuj z nami 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!

 

Szczegóły na temat gry (regulamin, karta zgłoszenia) dostępne są na stronie www.apk.augustow.pl w zakładce „Zorientuj się na Niepodległą”.

Zgłoszenia uczestników przyjmujemy w terminie od 10 do 20 września 2018 r.

 

Gra organizowana jest w ramach projektu „Zorientuj się na Niepodległą” otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”.

APK