Tego jeszcze nie było!!! 9 września w Augustowie przy Muzeum Kanału Augustowskiego odbędzie się I Wyścig Rybek. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski” oraz Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne.

Każda płynąca rybka oznacza wykupioną cegiełkę, z której dochód przeznaczamy na pomoc dzieciom z Oddziału Onkologicznego w Białymstoku. Bo tak naprawdę najważniejsze w tym całym przedsięwzięciu są nie same rybki ale dzieci! To im możemy pomóc angażując się w wyścigu.

Mamy nadzieję, że wydarzeniu będzie towarzyszyć porcja dobrej zabawy i adrenaliny związana z dopingowaniem gumowych rybek ścigających się w nurcie Kanału Augustowskiego.

Program:

11.00-13.00 – rejestracja rybek (przy Muzeum Kanału Augustowskiego), atrakcje dla dzieci, bezpłatne zwiedzanie muzeum, stoisko Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Augustowie, stoisko Białostockiego Centrum Onkologii;

13.30 – start rybek z mostu nad śluzą przy ul. 29 Listopada;

ok. 14.00 – wyłowienie rybek przez strażaków, podanie wyników i wręczenie nagród, losowanie nagród dodatkowych, podanie ilości zebranych pieniędzy.

Członek Zarządu

LGD Kanał Augustowski

Michał Kotarski