Czwartkowy wieczór andrzejkowy (28.11.2019) na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestniczek. Wydarzenie pod hasłem „Po co wróżyć, lepiej sprawdzić!” zorganizowane przez Sanatorium Augustów Medical SPA we współpracy z Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie (BCO) przyciągnęło ponad 100 mieszkanek Augustowa i okolic!

Jestem augustowianką z krwi i kości. Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować tak wspaniałe spotkanie dedykowane kobietom właśnie tu, w moim rodzinnym mieście – powiedziała na wstępie Magdalena Joanna Borkowska, dyrektor BCO i dodała – W Polsce notuje się rocznie ok. 18 tysięcy zachorowań na raka piersi, a nowotwór ten może się rozwinąć u jednej na dziesięć kobiet. Na raka piersi mogą zachorować kobiety w różnym wieku, dlatego Pamiętajcie, by zwracać uwagę na wszelkie niepokojące zmiany. Wcześnie postawiona diagnoza raka daje szansę na pełny powrót do zdrowia.

W ramach kampanii profilaktycznej pod hasłem „Masz po co żyć. Badaj piersi” wszystkie panie wzięły udział w szkoleniu z samobadania piersi, które przeprowadziła pielęgniarka BCO. Praktyczna część szkolenia odbyła się na specjalnych fantomach piersiowych z ukrytymi zmianami nowotworowymi.

– W samobadaniu piersi najważniejsza jest regularność oraz znajomość własnego ciała. Badania dowiodły, że kobiety badające się systematycznie są w stanie wykryć zmiany niemal dwukrotnie mniejsze w porównaniu do tych, które robią to nieregularnie oraz ponad trzykrotnie mniejsze niż kobiety badające piersi po raz pierwszy – zaznaczyła Dorota Dąbrowska-Łukasik, oddziałowa oddziału onkologii ginekologicznej BCO.

Pokaz zdjęć ze spotkania

Dodatkowo, wszystkie kobiety poznały techniki relaksacyjne i ćwiczenia pozwalające zadbać o ciało, które przedstawiła Katarzyna Zubrewicz, fizjoterapeutka BCO. Ponadto, Justyna Mróz-Piekarska z Gabinetu kosmetycznego & Mini Day SPA Harmonia Zmysłów udzieliła wskazówek dotyczących pielęgnacji twarzy i technik healthy-aging’u. Tomasz Konończuk, współzałożyciel i dyrektor medyczny Twojej Kliniki opowiedział, jakie możliwości daje kobietom jego nowoczesna placówka medyczna. Po pysznym poczęstunku nadszedł czas na główną atrakcję wieczoru – pokaz iluzji w wykonaniu Tomasza Sadowskiego, uczestnika programu „Mam talent”, który nie tylko oczarował wszystkie panie, ale także rozbawił do łez! Podczas trwania akcji przy stoiskach salonu optycznego Doktor Marchewka i Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Augustowie kobiety mogły zbadać wzrok oraz zmierzyć ciśnienie.

Chcemy więcej takich akcji! Nie był to czas stracony! Przez te kilka godzin zupełnie nie myślałam o swoich troskach i problemach, skupiłam się na świetnej zabawie i integracji. Wychodzę z tego spotkania dużo mądrzejsza i bardziej świadoma swojej kobiecości. Będę namawiać koleżanki, by wzięły udział w kolejnym takim wydarzeniu, bo wiem, że warto! – relacjonowała pani Elżbieta, uczestniczka czwartkowego spotkania.

W związku z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem uczestniczek eventu, serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie pod hasłem „Podaruj sobie zdrowie!”, które odbędzie się 12 grudnia 2019 roku w godz. 17:00-21:00, także w Sanatorium Augustów Medical SPA. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 607 516 517.

|Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie