Blisko 80 żeglarzy z 22 jachtów wzięło udział w tegorocznych Regatach AUGUSTÓW CUP 2019 z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Była to kolejna bardzo udana impreza, zorganizowana przez augustowski Oddział PTTK. W sobotę o godz. 10.00 regaty rozpoczęły się od uroczystego wciągnięcia bandery. Uczestników powitała Agnieszka Ossowska – prezes Oddziału PTTK.

Pierwszego dnia warunki pogodowe były wymagające, wiatr często zmieniający kierunek i siłę. Zawodnicy musieli wykazać się sporymi umiejętnościami taktycznymi. Komisja sędziowska pod kierunkiem sędziego głównego Jarosława Bazylko przeprowadziła cztery wyścigi. Wyniki po pierwszym dniu wskazały liderów tylko w klasie Open – Jakuba Malickiego i w klasie T3 – Arkadiusza Sendlewskiego. W pozostałych klasach T1, T2 i Omega klasyfikacja była bardzo wyrównana. Dzień zakończyliśmy wspólną biesiadą i śpiewaniem szant.

Wyścigi drugiego dnia rozpoczęły się z opóźnieniem z powodu flauty. Około godziny 12.00 siła wiatru wzrosła do 3 – 4 m/s. Rozegrano kolejne dwa wyścigi. Walka była bardzo zacięta,
a o miejscu na podium w klasie Omega i T1 zadecydowało rozstrzygnięcie remisu punktowego. Po godzinie 14.00 do brzegu przybiły już wszystkie załogi.

Imprezie towarzyszyła kampania społeczna pod hasłem Pływam bez promili. Głównym pomysłodawcą i realizatorem był Uczniowski Klub Sportowy NORD przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Augustowa.

Przedstawiciele Zarządu PTTK uhonorowali wszystkich zawodników w poszczególnych klasach: T1, T2, T3, Omega, Open. Wiele pozytywnych emocji wzbudziło losowanie nagród, które w augustowskim Oddziale PTTK jest już tradycją. Na zakończenie Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, zaś współorganizatorom za sprawne przeprowadzenie regat.

Zwycięzcy w poszczególnych klasach:

T1 – Mariusz Boliszewski, Aleksander Sadowski

T2 – Tomasz Kopytko, Oliwia Kuliś, Antoni Kopytko, Bartek Kuliś

T3 – Arkadiusz Sendlewski, Przemysław Wiśniewski, Krzysztof Nowak

Omega– Maciej Wasilewski, Urszula Wasilewska, Grzegorz Zaskowski

Open – Jakub Malicki, Danuta Tomczak, Mirosława Wierzchowska , Mariusz Olszewski

– Relacja pttkaugustow.pl –