W tym roku mija 30. rocznica pierwszych w powojennej historii kraju, częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do przywróconego Senatu. Mieszkańców Augustowa zapraszamy do wspólnej pracy nad przygotowaniem wystawy poświęconej wspomnieniom wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

W tym roku mija 30. rocznica pierwszych w powojennej historii kraju, częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do przywróconego Senatu. Ich konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Burmistrz Miasta Augustowa we współpracy z Augustowskimi Placówkami Kultury planuje przygotować wystawę oraz otwarte spotkanie poświęcone wspomnieniom wyborów z 4 czerwca 1989 roku w Augustowie. Mieszkańców Augustowa zapraszamy do wspólnej pracy nad przygotowaniem wystawy poprzez użyczenie pamiątek, zdjęć, ulotek obrazujących czas wyborów w Augustowie.

Spotkanie i otwarcie wystawy planowane jest na 18 czerwca br. o godz. 13.00.

Zdjęcia, ulotki oraz inne materiały związane z wyborami z 4 czerwca 1989 roku przeprowadzonymi w Augustowie prosimy dostarczyć do 4 czerwca do Augustowskich Placówek Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9) lub Wydziału Komunikacji Społecznej, Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego w Augustowie (ul. Mickiewicza 1).

UM Augustów