W piątkowy wieczór 24. maja br. na scenie augustowskiego amfiteatru wystąpił Grzegorz Hyży. Polski piosenkarz i finalista programu X Factor. Znany z radiowych hitów pt. „O Pani”, „Pod wiatr”, „Noc i Dzień”, to także zdobywca Podwójnej Platynowej Płyty. Jego ostatni album “Momenty” zaliczył także nominację do Fryderyka 2018 w kategorii „Najlepsza płyta POP“.

Cieszący się duża popularnością piosenkarz przyjechał z koncertem do Augustowa na zaproszenie władz naszego miasta. Kilka miesięcy temu, po raz drugi w mieście przeprowadzono ankietę, w której mieszkańcy wskazali, że najchętniej z proponowanych wykonawców posłuchają właśnie Hyżego. Na liście znalazło się wtedy sześć zespołów – Ania Dąbrowska, Anna Wyszkoni, Grzegorz Hyży, Natalia Nykiel, Pectus oraz SARSA.

Wczorajsza frekwencja na widowni amfiteatru nad Neckiem, chyba potwierdziła wyniki ankiety. Wyliczenia dokonane na podstawie miejsc w Amfiteatrze i orientacyjnej liczny osób obecnych na koncercie zgromadzonych na jego obrzeżach, pozwalają powiedzieć, że koncert obejrzało ponad 2200 osób. Od początku funkcjonowania tego obiektu, była to jedna z wyższych liczb obecnych na koncercie. Ostatnio tak ciasno na widowni było w czasie jednego z koncertów Janusza Laskowskiego. Jeżeli dodam, że podobne zainteresowanie wzbudziła jedna z edycji Augustowskich Nocy Kabaretowych, to już widzimy, że wydarzenie różniące się pod względem stylów i form artystycznych cieszą się w Augustowie takim samym zainteresowaniem. Zrozumiałe jest że od czasu do czasu odzywają się głosy domagające się więcej koncertów wykonawców konkretnego stylu. Koncert Hyżego przyciągnął na widownię widzów w różnym wieku. Widzieliśmy sporo nastoletnich jego fanek ale trzydziesto, czterdziesto i starszych latków też było dużo. I oto chyba chodziło. Dni Augustowa, to święto wszystkich mieszkańców naszego pięknego miasta.

W sobotę 25 maja, w ostatnim dniu obchodów, o godz. 19:00 na scenie miejskiego amfiteatru nad jeziorem Necko zobaczymy dwie formacje kabaretowe:

Kabaret Kałasznikoff komicy z Rybnika obecni na polskiej scenie kabaretowej od 2007 roku. To gwarancja świetnych tekstów, młodzieńczego ducha i dobrej zabawy, którą zaserwują Beata Kabzińska, Rafał Gorzelany i Łukasz ZaczekSzymon Łątkowski – jeden ze zdolniejszych i najzabawniejszych komików młodego pokolenia, wnikliwy obserwator rzeczywistości, synonim inteligentnego połączenia monologu, stand upu i monodramu.

Serdecznie Państwa zapraszamy, wstęp wolny.