Nieruchomość nabyła augustowska spółka, która chce w tam wytwarzać elementy budowlane. Pozostałe tereny Ratusz planuje zbyć do końca roku.

Burmistrz Mirosław Karolczuk wylicza, że nabywcę znalazło 2,5 z 14 hektarów obejmujących augustowską Strefę Aktywności Gospodarczej będącej częścią podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Sprzedaliśmy kolejną nieruchomość. Budowa fabryki ma się tam rozpocząć już niedługo. Pozostałe tereny cieszą się zainteresowaniem i prawdopodobnie do końca roku sprzedamy niemal wszystko. Kolejne trzy działki wystawimy na przetargu w czerwcu. Interesują się nimi średnie firmy.

Karolczuk liczy, że zgłaszać się będą nieduże przedsiębiorstwa.

Jeżeli nie sprzedamy działek do końca 2020, to stracimy dofinansowaniu, które uzyskaliśmy na uzbrojenie terenów. Grozi nam to również, jeżeli działkę kupi duże przedsiębiorstwo. Wtedy również grozi nam utrata części pozyskanych środków.

Burmistrz zakłada, że chętnych będzie coraz więcej. W październiku bowiem na terenie strefy zacznie działać stacja zasilająca, która zaopatrzy przedsiębiorców w prąd o większej mocy.

| red: kap

radio.bialystok.pl