7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00, na skwerze przed Miejską Biblioteką Publiczną w Augustowie, uczniowie klas I-VI ze szkół podstawowych wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”! Organizatorami augustowskiej edycji tego wydarzenia były: Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna oraz Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Augustowie.

Było to niezwykle barwne wydarzenie. Dzieci ze szkół i przedszkoli biorących udział w akcji przygotowali na tą okazję kolorowe przebrania. Stroje nawiązywały do bohaterów literackich z klasycznych utworów literatury dziecięcej. Każda szkoła i przedszkole przygotowały również tablice i transparenty z czytelniczymi hasłami.

Organizatorem ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” od roku 2016 jest pismo „Biblioteka w Szkole”. Zachęca ono, by młodzi ludzie jednego dnia o ustalonej porze zbierali się wspólnie na cichym czytaniu książek. Po co? „By stworzyć okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.”

APK / MBP

Zapraszamy do obejrzenia pokazu zdjęć z tego wydarzenia autorstwa Wojtka Piotrowicza