O projektach „Bon na Szkolenie” i nowym, dużym projekcie w ramach programu operacyjnego „Rybactwo – Morze” mówił w czwartek (07.03) Cezary Cieślukowski w audycji „Projekty Stowarzyszenia Euroregion Niemen” w Radiu 5.

Mowa była także o zakończonym właśnie konkursie na mikrogranty, w których wybranych zostało trzynaście – spośród dwudziestu jeden – ciekawych propozycji samorządów, instytucji i lokalnych grup działania.

Bony na szkolenia są formą pomocy dla mieszkańców Suwalszczyzny, osób dorosłych, które chcą podnieść swoje kwalifikacje. Skorzystało z nich dotychczas 1400 zainteresowanych, do wykorzystania pozostaje więc jeszcze prawie tysiąc bonów.

– radio5.com.pl –

W ramach projektu „Bon na szkolenie” w Augustowie posiadamy głównie wolne miejsca na bony (dofinansowanie do 90% kosztów) na szkolenia i kursy językowe i komputerowe.

Wsparcie mogą otrzymać osoby po 50 roku życia oraz ci, którzy ukończyli 25 lat i nie mają wyższego wykształcenia.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bonnaszkolenie.pl lub pod numerem telefonu 516 096 085 oraz w Centrum Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego, które mieści się w Zespole Szkół Ogólnokształcących, ul. Śródmieście 31 w Augustowie (I LO) – poinformowała nas pani Beata Żukowska – Koordynator Powiatowy Projektu.

– Bart –

na zdjęciu: Otwarcie siedziby CDEZ w Augustowie 12.12.2017 r.