1 marca uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie (klasa II b) biorący udział w innowacji pedagogicznej „Deutsch kein Problem” wystawili na głównym holu swoją wystawę prac pt. Die Jahreszeiten (pory roku).

Uczniowie ci uczą się języka niemieckiego od klasy pierwszej, a jak wiadomo nauka powinna wiązać się również z zabawą i przyjemnością. Podczas zajęć poznają również zwyczaje, tradycje państw niemieckojęzycznych. Najważniejsze w tym wszystkim jest to,  że poznają je w praktyce.

Poprzez wystawę chcieli zaprezentować innym uczniom jak też i nam dorosłym  „bukiety- pór roku”. Przykładowo bardzo charakterystyczne w Niemczech są świąteczne dekoracje: wielkanocne drzewka lub inaczej „bukiety wielkanocne” (Osterstrauß) czyli gałązki o zielonych listkach, wiosenne kwiaty udekorowane wiszącymi ozdobami, kolorowymi pisankami lub wydmuszkami. Umieszczane są one w wazonach, donicach, na drzewach przed domem, w ogrodach i na balkonach. Oczywiście te bukiety również zagościły na wystawie.

Nasi uczniowie postanowili jednak w tym roku nie tylko wykonać bukiety wielkanocne, które oczywiście kojarzą nam się z wiosną, ale również bukiety: letnie, jesienne i zimowe. Zaistniały więc cztery pory roku: Frühling, Sommer, Herbst und Winter.

Wszystkie prace zachwyciły pomysłowością kompozycji, soczystością i energią barw.

Urszula Kuczyńska