Zapowiadając Augustoff Live Festival na profilu facebookowym Augustowskich Placówek Kultury, Bartek Świerkowski wspomniał o koncercie który jest właśnie przed nami. Jutro, w augustowskim MDK-u koncert Cyrk Deriglasoff. Przypomnijmy sobie, co pisał Bartek.

Gdy zaczynam pisać opis tego wydarzenia do koncertu Dezertera w ramach Augustoff Live Festival 2019 zostało niespełna 10 godzin, a pozostałe 3 dni wypełnione będą również muzyką.
To prawdziwa frajda dawać ludziom dobrą muzykę i patrzeć jak bawią się słuchając i uczestniczą w koncertach.
To bardzo budujące, że nasza scena muzyczna ma tak wiele jasnych punktów. Niewątpliwie taką muzyczną perełką jest Cyrk Deriglasoff. Cieszę się jak dziecko, że zespół Olafa ponownie zjedzie na muzyczne występy do Augustowa. Jako support wystąpi augustowski zespół Ten Inches, który od niedawna wspiera swoją muzyką lokalną scenę. W tym roku wystąpili m. in. przed augustowskim koncertem Lao Che.

Gdy w 2018 roku po raz pierwszy przyjechali do Augustowa z koncertem byli przed wydaniem debiutanckiej płyty. Krążek zatytułowany „Magia y tresura” ukazał się na rynku muzycznym w kwietniu tego roku. Jest owocem pracy zespołu, ich fascynacji muzycznych i tego co im w duszach gra. Cyrk wystąpił w tym roku na Pol’and Rock Festival i nie odpuszcza odwiedzając kolejne miasta i festiwale.

B.Ś.

Zespół wykonuje melodyjne, energetyczne utwory, gwarantujące świetną, pełną humoru i dynamiki atmosferę. Cyrk Deriglasoff to projekt zorientowany na dobrą, bezpretensjonalną rozrywkę i wspólną zabawę. Grupa występuje w efektownym sześcioosobowym składzie złożonym z tuzów rodzimej sceny jazzowej i rozrywkowej, gdzie rockowe brzmienia przeplatają się z alternatywnymi aranżacjami, okraszone potężną sekcją dętą.

Kilka internetowych opinii o debiutanckiej płycie.

„Płyta od A do Z bardzo dobra. Żywe granie, rytmy bałkańskie. Czekam na koncert, jedną z lepszych plyt jakie miałem.”

„Melodie nie są jakieś mega przebojowe, za to teksty są inteligentne i zabawne. Daje pięć gwiazdek, bo płyta jest niekomercyjna i taka muzyka jest dużo ciekawsza i wartościowsza niż pioseneczki pisane pod publikę.

„Genialna płyta Olafa! Teksty jak na każdej płycie rewelacyjne. Do tego całkiem fajna sekcja dęta, która świetnie komponuje się z kompozycjami zespołu. Polecam!”

ZANIM KUPICIE PŁYTĘ ZAPRASZAMY NA KONCERT.

Olaf Deriglasoff: muzyk, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Swoją drogę muzyczną zaczął na początku lat 80. zakładając zespół Dzieci Kpt. Klossa, wraz z którym brał czynny udział w działaniach tzw. Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Na przestrzeni z górą trzech dekad działalności zaistniał jako muzyk, kompozytor i twórca tekstów w wielu grupach rockowych i alternatywnych, m.in.: Apteka, Homo Twist, Püdelsi, Kury, Kazik, Yugoton, czy KNŻ. Od kilkunastu lat gra i wydaje płyty głównie z projektami firmowanymi własnym nazwiskiem (Deriglasoff Band, Jakubik&Deriglasoff, Nawrocki&Deriglasoff, Cyrk Deriglasoff). Najnowszym z nich jest wodewilowo-punkrockowa orkiestra rozrywkowa Cyrk Deriglasoff. W tym roku Olaf Deriglasoff zasilił skład orkiestry Męskiego Grania.

Ten niezwykły koncert odbędzie się w Miejskim Domu Kultury.
Cena biletu – 15 zł.
Rezerwacje i sprzedaż MDK
Tel.: 87 643 36 59 lub 790 22 85 60