Przed nami długi czerwcowy weekend, podczas którego nie sposób się nudzić w Augustowie. Zachęcamy do zapoznania się z programem imprez – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

W sobotę, 22 czerwca odbędzie się pierwsza w tym sezonie bezpłatna wycieczka po Augustowie z licencjonowanym przewodnikiem PTTK. Bezpłatne bilety uprawniające do udziału w zwiedzaniu można otrzymać od czwartku do soboty w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek Zygmunta Augusta 19). Podczas wycieczki można zwiedzić Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej, przejść się kładką edukacyjną do Pomnika Leśnika, a także zobaczyć śluzę w Przewięzi, amfiteatr czy elektryczny wyciąg nart wodnych.

Na Błoniach o godz. 11.00 rozpocznie się piknik czytelniczy „Spotkania pod chmurką”. W programie zaplanowano m.in. czytanie wybranych fragmentów książek, warsztaty teatralne i plastyczno-krawieckie, czy spektakl.

Sportowych emocji dostarczą 2-dniowe Międzynarodowe Zawody w Slalomie Baltic Cup Snow&Water. Zawody zostaną rozegrane na jeziorze Białym (Zatoka Tartaczna).

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą wziąć udział w imprezie turystycznej „Z biegiem Kanału Augustowskiego”. Nadal można zgłosić udział w jednej z form aktywności: biegi, rajd rowerowy i jazdę konno. W trakcie rejestracji należy uiścić opłatę wpisową w Centrum Informacji Turystycznej (RZA 19).

W niedzielę, 23 czerwca odbędzie się Noc Świętojańska. Na Błoniach nad rzeką Nettą przygotowano wiele atrakcji m.in. wicie wianków, bajki dla dzieci, taniec z ogniem. Natomiast o godz. 19.30 wystąpi zespół Tygiel, a o godz. 21.00 usłyszymy zespół Kirszenbaum.

Natomiast, sympatycy arii operetkowych będą mieli okazję przenieść się w świat muzyki Straussa, Kalmana czy Lehara. Podczas koncertu „Wielka sława to żart” w „Pałacu na Wodzie” Falkowski zaśpiewa Anna Cymmerman, Anna i Romuald Spychalscy.

W weekend nie zabraknie również możliwości do tańców na dancingach i potańcówkach. W piątek będzie można się bawić się na parkiecie w restauracji Albatros (ul. Mostowa 3), natomiast w sobotę w Tawernie Szekla (ul. Nadrzeczna 70a) odbędzie się Prywatka 40-latka. Od piątku do niedzieli można się bawić w Tawernie CKT (ul. Kilińskiego 26), w piątek i sobotę na pokładzie dyskotekowego katamaranu podczas 3 godzinnego rejsu (Holiday Boat, ul. Rybacka 3).

UM Augustów