Sucha Rzeczka Tętni Kulturą

Białostockie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych wraz z Nadleśnictwem Augustów i Nadleśnictwem Płaska w Żylinach, po raz kolejny w drugiej połowie czerwca, zorganizowało Regionalne Warsztaty Edukacyjno Przyrodnicze „ Leśne Inspiracje” w Suchej Rzeczce. Biorą w nich udział osoby z różnych miejscowości. W trakcie warsztatów poznają osobliwości przyrodnicze Puszczy Augustowskiej i utrwalają je za pomocą pędzla i piórka.

Warsztaty mają za zadanie pobudzenie wrażliwości ludzi wobec przyrody, nauczenie dostrzegania jej uroków, a także inspirować do zachowania porządku w otaczającym nas środowisku i do życia w zgodzie z naturą.

Ich celem jest również propagowanie idei ochrony przyrody i pozyskiwanie w tym celu różnych środowisk zawodowych, edukacja przyrodnicza – leśna, wzbogacenie wiedzy społeczeństwa o zadaniach leśnictwa i pracy leśników, o środowisku przyrodniczym naszego regionu oraz promocja naszego regionu.

– Wypada życzyć, aby nasze dzieci i nasi wnukowie, tak jak my teraz, też miały możliwość podziwiania i przeżywania otaczającego nas piękna, bo jest to bez wątpienia świat, który nie może zaginąć!

– mówi komisarz warsztatów Marek Ledowicki Wiceprezes BTPSzP

(i)

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany