Dni Augustowa

Tegoroczne wydarzenia z okazji Dni Augustowa odbywały się w dniach 23-25. maja 2019 r. w wielu punktach miasta.

Główne uroczystości z okazji przyznania praw miejskich odbyły się na Rynku Zygmunta Augusta. Król Zygmunt August i Barbara Radziwiłłówna dokonali objazdu swoich włości ulicami Augustowa. Królewska para 24. maja o godz. 13.00 odwiedziła Szkołę Podstawową nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie, gdzie odbył się specjalny pokaz Podlaskiej Chorągwi Husarskiej. 

Tego samego dnia o godz. 16.30, na Rynku Zygmunta Augusta podczas powitania króla Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny przekazane zostały burmistrzowi klucze do bram miasta. Po tej ceremonii zgromadzonych zabawiali kuglarzy, iluzjoniści, trupy teatralne oraz zespół taneczny. Wieczorem w amfiteatrze nad jez. Necko odbył się koncert muzyczny. Na scenie wystąpił Grzegorz Hyży.

W sobotę 25 maja Augustowskie Placówki Kultury przygotowały chwilę radosnego oddechu po trzydniowych obchodach Dni Augustowa 2019. O godz. 19:00 na scenie miejskiego amfiteatru nad jeziorem Necko, zgromadzoną publiczność bawiły dwie formacje kabaretowe: Szymon Łątkowski i Kabaret Kałasznikoff .

Przed rozpoczęciem wspólnej zabawy, Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk, zachęcił zgromadzonych do udzielenia poparcia akcji Augustowskiej Drużyny AED. Akcji mającej na celu zainstalowanie w polskiej przestrzeni publicznej jak największej liczby defibrylatorów AED, urządzeń do ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Wydarzeniem dla nieco innej grupy odbiorców był III Międzynarodowy Turniej Brydża Sportowego w Osiedlowym Domu Kultury SM. Wzięło w nim udział 34 pary sportowe z Polski i Litwy.

Wspomnieliśmy tylko o części wydarzeń zorganizowanych w Augustowie z tej okazji. Relacje z innych na pewno będą dostępne na stronach ich organizatorów. My zapraszamy teraz do wysłuchania mowy Króla na Rynku Z. Augusta, wystąpienia burmistrza Augustowa oraz do obejrzenia pokazu zdjęć.

Bart.

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany