Augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Urzędu Celno–Skarbowego, zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną alkoholu. W wyniku podjętych działań mundurowi zabezpieczyli urządzenie do produkcji bimbru oraz około 230 litrów zacieru.

Augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Urzędu Celno–Skarbowego, wkroczyli w miniony piątek, na posesję położoną na terenie gminy Lipsk.

Mundurowi podejrzewali, że 54-latek wytwarza w mieszkaniu nielegalny alkohol. Ich informacje potwierdziły się. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze w pomieszczeniu gospodarczym ujawnili i zabezpieczyli  kompletną linię służącą do produkcji alkoholu domowym sposobem oraz beczki z zawartością 230 litrów zacieru. Ponadto w mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli plastikowe butelki, w których znajdowało się łącznie ponad 38 litrów płynu. Jak się później okazało, był to już gotowy nielegalny alkohol. 54-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

augustow.policja.gov.pl