W czwartek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz 99. rocznica Cudu nad Wisłą – “Bitwy Warszawskiej”, która ocaliła Europę przed bolszewickim najazdem.

Główne uroczystości Wniebowzięcia NMP z udziałem polskich biskupów będą miały miejsce tradycyjnie na Jasnej Górze, a obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej w diecezji warszawsko-praskiej.

99. rocznica Cudu nad Wisłą – “Bitwy Warszawskiej”, to święto ustanowione w rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. W całym kraju na pamiątkę „Cudu nad Wisłą” 15 sierpnia Polacy obchodzą Święto Wojska Polskiego. O godz. 10:30 mszą świętą w konkatedrze pw. św. Aleksandra rozpoczną się w Suwałkach obchody Święta Wojska Polskiego. Po nabożeństwie na placu Marszałka Piłsudskiego odbędzie się część oficjalna uroczystości. Potem, w Parku Konstytucji 3 Maja zaplanowano piknik militarny. 

W naszym regionie jednym z wydarzeń związanych z uroczystością wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będzie „Różaniec na wodzie”, w Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej. To już 18. takie spotkanie modlitewne w Sanktuarium k. Augustowa.

Zanim rozpocznie się msza św. przed kaplicą Matki Bożej na wyspie, której przewodniczyć będzie biskup ełcki Jerzy Mazur, na godz. 17.30 zaplanowano koncert Katarzyny Chudzik i zespołu Effatha. Po mszy wszyscy biorący udział w uroczystości wsiądą na statki, łodzie, katamarany i kajaki, aby uczestniczyć w śpiewaniu różańca i rozważaniach na jeziorze Studzienicznym.

Bart.