Jeździectwo dla dorosłych

Jazda konna to sport nie tylko dla dzieci i młodzieży. Jeździectwo zyskuje na popularności także wśród osób dorosłych. Wystarczy jedynie nieco zapału i odwagi, a jazda konna może stać się również Twoim hobby!

Dzieci uczęszczające do szkoły mają zwykle więcej wolnego czasu na tak angażujące hobby, jednak z reguły to właśnie osoby starsze potrafią lepiej porozumieć się z końmi. Z wiekiem rozwija się wiele cech, które sprzyjają w nawiązywaniu relacji z koniem: na przykład swego rodzaju wewnętrzny spokój, uregulowany przebieg dnia, jasny cel i świadomie stosowanie mowy ciała.

Problemy, które mogą wystąpić podczas zajęć z dorosłym

  • Lęki

Stres podczas pierwszych zajęć nauki jazdy konno jest jak najbardziej normalnym zjawiskiem. Jeśli jednak, siedząc na grzbiecie konia, dalej odczuwasz strach, koniecznie porozmawiaj o tym ze swoim instruktorem jeździectwa. Twój strach może być wyczuwalny dla konia, przez co szybko może stworzyć jakąś niebezpieczną sytuację.

  • Kondycja fizyczna / zdrowie

Jazda konna dla dorosłych wymaga uwzględnienia aspektów zdrowotnych. Początkujące osoby w starszym wieku upadków nie będą raczej znosić tak dobrze jak dzieci. Po pierwszych przejażdżkach pojawią się bóle kości i silne zakwasy. Do jazdy konnej zaleca się utrzymywanie dobrej ogólnej kondycji fizycznej. Sport ten wymaga nieco gibkości, dlatego warto równolegle do treningów jeździectwa chodzić na zajęcia z rozciągania.

Więcej na ten temat TUTAJ >>>