Już po raz 19. śpiewem i tańcem promowano kulturę Białorusinów, Polaków i Litwinów. W sobotę, 24 sierpnia odbył się Festiwal „Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów” przy śluzie Dąbrówka na Białorusi. W festiwalu uczestniczył burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk, dyrektor Augustowskich Placówek Kultury Anna Jastrzębska i kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej, Kultury, Turystyki i Promocji UM Bogdan Dyjuk.

Na festiwalu wystąpiły polskie zespoły folkowe z rejonu Grodzieńskiego. Natomiast Augustów reprezentował Zespół Tańca Ludowego Bystry.

-Wspólne działania podejmowane na rzecz uatrakcyjnienia strefy Kanału Augustowskiego, przyczynią się do popularyzacji Kanału po obu stronach granicy – powiedział burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk. – Aby to osiągnąć niezwykle ważne jest podejmowanie nowych przedsięwzięć turystycznych, czy też sportowych – dodał burmistrz.

Kanał Augustowski jest unikatowym zabytkiem budownictwa wodnego z pierwszej połowy XIX wieku. Obecnie trwają prace nad wznowieniem procedury wpisu Kanału Augustowskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

urzad.augustow.pl