16 czerwca 2019 roku w Augustowie odbył się trzeci etap zmagań w ramach w cyklu Garmin Iron Triathlon 2019. Był to trzeci etap zmagań w ramach najstarszego i największego cyklu w Polsce.

Augustów zadebiutował na triathlonowej mapie Polski w 2016 roku. Malownicze usytuowane trasy ściągają na zwody do Augustowa wielu triathlonistów. Niewiele miast w Polsce posiada tak wspaniałe warunki terenowe do rozgrywania tego rodzaju imprez. W tym roku w zmaganiach uczestniczyło ponad 230 zawodników.

W Augustowie rywalizowano na trzech dystansach: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Na każdym z tych dystansów odbyła się również rywalizacja trzyosobowych sztafet. Jeden zawodnik ze składu miał do pokonania wyznaczony dystans płynąc, drugi jadąc na rowerze, a trzeci biegnąc. Tak jak zawsze i ty razem również rozegrane zostały zawody dla dzieci i młodzieży Garmin Kids.

W tym roku przed nami jeszcze 5 startów w cyklu zawodów Garmin Iron Triathlon 2019. 29. czerwca w Stężycy, 14. lipca w Gołdapi, 28. lipca w Elblągu, 4. sierpnia w Chodzieży i ostatni 31. sierpnia w Nieporęcie.

Wyniki z Garmin Iron Triathlon Augustów 2019 oraz Garmin Kids Augustów 2019 można sprawdzić TUTAJ >>>

Bart.

zdjęcia: Wojtek Piotrowicz / Augustow.org