Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie oraz Augustowskie Placówki Kultury zorganizowały 16. czerwca 2019 r. Koncert Zespołów działających przy placówkach kulturalnych naszego regionu. W tym roku gościnnie wystąpił zespół z innej części Polski, ale o tym troszeczkę niżej.

Koncerty tego rodzaju organizowane są od szeregu lat. Biorą w nich udział zespoły amatorskie skupiające ludzi dla których śpiew i muzyka jest przede wszystkim pasją. Bardzo często są to osoby, które okres pracy zawodowej maja już za sobą. Wcześniej z rożnych powodów nie mogły poświęcić więcej czasu na realizację swoich zainteresowań. Teraz mogą oddać się temu co ich przez całe życie interesowało i pociągało. Tak jak zaznaczyłem większość, bo nie jest to reguła. W składach zespołów są też osoby młode, reprezentujące rożne grupy zawodowe. Dla nich jest to połączenie pasji do muzyki i śpiewu z możliwością spędzenia wolnego czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

W Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie przy ulicy Hożej, w niedziele 16. czerwca wystąpiły dobrze już nam znane miejscowe zespoły „SENIOR” (śpiewający przy Osiedlowym Domu Kultury SM w Augustowie) i „MELODIA” (działająca pod skrzydłami APK) oraz zespół, który znaczna część publiczności usłyszała po raz pierwszy. „HOSADYNA OD LUBINA”, bo o nim mowa, jest zespołem w którym bardzo ważną rolę odgrywają stroje i scenografia. Na stosunkowo małej scenie ODK SM nie mogli zaprezentować się w pełni, dlatego zapraszamy do obejrzenia filmiku pod tekstem, który pozwala nam na wyrobienie sobie pełniejszego obrazu o możliwości zespołu, a także uzyskanie wielu interesujących informacji na ich temat.

Bart.

Zdjęcia: Wojtek Piotrowicz / Augustow.org