W piątek, 17 maja br. jubileusz 100-lecia obchodziła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie. W uroczystości uczestniczył burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk, kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Anita Szostak, cała społeczność szkolna, przyjaciele szkoły oraz zaproszeni goście. Obchody miały bardzo podniosły i uroczysty charakter. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali prezentację multimedialną przybliżającą rys historyczny szkoły oraz występy artystyczne.

Po programie artystycznym głos zabrał burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk dziękując Gronu Pedagogicznemu za trud włożony w edukację młodych pokoleń.

– Jest mi niezmiernie miło uczestniczyć w tej uroczystości. Jestem dumny z bycia absolwentem tej szkoły. – powiedział burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk. – Wyświetlona prezentacja przygotowana przez uczniów pokazała, że zasługujecie Państwo na najwyższe wyrazy uznania. – dodał burmistrz.

Z okazji Jubileuszu wszystkim Pracownikom Szkoły życzymy satysfakcji z codziennej pracy oraz wielu kolejnych osiągnięć oświatowych, które przysłużą się do budowania chlubnej historii Szkoły.

UM Augustów

Mówi Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk

Audio i foto: Wojciech S. / Augustow.org