W sobotę, 16 marca w Hotelu Warszawa SPA & Resort odbędzie się konferencja Augustów i Ziemia Augustowska za lat 20. Szanse i zagrożenia. Celem spotkania jest zdefiniowanie obszarów działania, na które mamy wpływ i które mogą stanowić o dobrym rozwoju miasta i powiatu.  Organizatorem konferencji jest tygodnik „Przegląd Powiatowy” i portal internetowy dziennikpowiatowy.pl. Współorganizatorem spotkania jest burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk i władze powiatu augustowskiego.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele augustowskiego samorządu począwszy od 1990 roku, parlamentarzyści związani z naszym województwem, przedsiębiorcy oraz animatorzy życia lokalnego.

Celem spotkania jest zdefiniowanie długofalowych obszarów działań, które mają wpływ na przyszłość Augustowa. Wnioski płynące z dyskusji pozwolą na wytyczenie ścieżki, która może zapewnić pomyślną przyszłość oraz rozwój miasta i powiatu.

Konferencja będzie składać się z krótkich wystąpień gości oraz partnerów, po których nastąpią 4 bloki dyskusyjne. Tematami paneli będą: edukacja, kultura, samorząd i gospodarka.

Spotkanie będzie rejestrowana na nośnikach telewizyjnych oraz szeroko opisana w prasie lokalnej i regionalnej.

urzad.augustow.pl