Pragniemy Państwa poinformować, iż dotarliśmy do silnych dowodów wskazujących na to, że w Augustowie, mieście nad Nettą, mieszka obecnie co najmniej 30 osób blisko spokrewnionych z Królem Zygmuntem Augustem. Postanowiliśmy je odnaleźć. Cel jest ambitny, czas poszukiwań ograniczony do tygodnia.

Poszukiwani są potomkowie i krewni Króla. Charakteryzują się wrodzoną dbałością o rozwój miasta i zamieszkujących go mieszkańców. Ich wspólną cechą jest fakt, iż Augustów tkwi głęboko w ich sercach.

To z nich ma powstać przyszła Drużyna Zygmunta Augusta.

Czym jest Drużyna?

Drużyna Zygmunta Augusta to nowatorski projekt szkoleniowy skierowany do mieszkańców Augustowa – liderów, społeczników, działaczy, ludzi aktywnych, pełnych pasji, oraz pomysłów.

Drużyna Króla Zygmunta to nie tylko przestrzeń gdzie będzie można się spotkać i wymienić nabytym doświadczeniem, ale przede wszystkim to cykl szkoleń poruszających różne aspekty funkcjonowania miasta i jego mieszkańców, spotkania z mentorami i wyjazdy studyjne.

Projekt realizowany będzie od listopada 2019 do czerwca 2020. W tym czasie odbędzie się 10 spotkań szkoleniowych, oraz 3 eventy realizowane przy współudziale uczestników projektu. Wszystkie spotkania odbywać się będą w soboty, każde w innym miejscu i innej przestrzeni, czas trwania każdego szkolenia to ok 6-8 godzin. Zaczynamy już 16 i 17 listopada.

Drużyna składać się będzie z około 30 osób. Zależy nam na jak największej różnorodności osób biorących udział w projekcie, dlatego nie koncentrujemy się na żadnym wybranym środowisku, każdy może się zgłosić, przy czym dolną granicą wieku jest 15 lat.

Aplikować do Drużyny Zygmunta Augusta można za pomocą ankiety dostępnej poniżej. Wypełnione ankiety należy złożyć w:

  • Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta,
  • Informacji Turystycznej,
  • Augustowskich Placówkach Kultury (Rynek Zygmunta)

W tych miejscach można też wypełnić lub odebrać ankiety w formie papierowej, lub przesłać w formie elektronicznej na adres:  druzyna.zygmunta.augusta@urzad.augustow.pl

Termin zgłoszeń upływa 14 listopada o godzinie 9:00

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: 511 181 848

Ankieta zgłoszeniowa do pobrania TUTAJ >>>