Augustowskie Placówki Kultury i Teatr Pneumatyczny serdecznie zapraszają na spektakl plenerowy z zaprzyjaźnionego The MASK- Teatralny Bielsk Podlaski!

We wtorek 10 września o godz. 19:00 na Rynku Zygmunta Augusta artyści z Bielska Podlaskiego zaprezentują się w komedii pt. „Księżniczka na opak odwrócona” w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego.

Historia, którą obejrzymy, przeniesie nas do XVII-wiecznej Hiszpanii. Rzecz dzieje się na granicy dwóch, jeszcze do niedawana toczących ze sobą wojnę księstw, Parmy i Mantui. Książę Parmy – Roberto jest szaleńczo zakochany w Księżniczce Mantui – Dianie, jednak rodziny tych dwojga nie są przychylne temu związkowi. On ma ożenić się ze swoją kuzynką – Florą, ona ma być wydana za Księcia Mediolanu, którego w ogóle nie kocha. Książę, z pomocą wiernego sługi, obmyśla więc plan porwania Księżniczki. W tym samym czasie w głowie Księżniczki rodzi się pomysł ucieczki do ukochanego. Żadne z nich nie wie, co planuje drugie a to pociąga za sobą szereg pomyłek. Zupełnie przypadkiem w całą tą sytuację zostaje wmieszana służąca przebrana za księżniczkę, którą później wszyscy za księżniczkę biorą, nawet sam Roberto. Co się stanie gdy Roberto odkryje kim jest księżniczka? Czy mimo wielu pomyłek i nieporozumień los połączy dwoje zakochanych? Czy uda się uniknąć kolejnej wojny?

Sprawdźcie razem z nami we wtorek na Rynku Zygmunta Augusta – wstęp wolny.

APK

Premierowy pokaz na deskach Kreatywnego Centrum Kultury w Bielsku Podlaskim odbył się 17 czerwca 2018 roku, a spektakl święci tryumfy na różnorodnych przeglądach i festiwalach teatralnych. Pośród nich: I Miejsce, Nagroda dla Najlepszego Reżysera oraz Wyróżnienia Aktorskie dla aktorki i aktora na Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna BUT – Brodnica, 08-09.06.2019 oraz Trzy Nagrody Aktorskie Festiwalu Teatralnego Teatralia – Legionowo, 22.06-23.06.2019.