List otwarty Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej

Warszawa, dnia 24 maja 2019 roku

Szanowni Państwo,

Chciałbym przedstawić (Państwu postanowienia uchwały, którą w dniu 23 maja 2019 roku podjął Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nasze decyzje, nie tytko w moim odczuciu, stanowią fundamentalną zmianę w pracy kubów i całego środowiska piłkarskiego, pracującego na rzecz futbolu amatorskiego.

(Projekt uchwały regulującej ryczałtowe opłaty dla klubów III ligi oraz niższych klas, nie tytko zdejmuje z Was uciążliwy gorset finansowy, ale pozwozi Wam skoncentrować się na pracy szkoleniowej, na wychowywaniu przyszłych reprezentantów Polski, na tym co jest najprzyjemniejsze, czyli grze w piłkę. Uchwała Zarządu PZPN wpisuje się w listę naszych związkowych reform, w których zawsze na uwadze mamy pomyślność i komfort pracy tych średnich i tych małych ośrodków piłki amatorskiej w naszym kraju. Staramy się być zawsze do Waszej dyspozycji, pomagając i jednocześnie nie ingerując w Waszą codzienną pracę.

Zdaję sobie sprawę, że niektóre osoby z naszego środowiska przyjmują nowe pomysły z nieufnością, a nawet niechęcią. To można nawet w pewnym sensie zrozumieć… Proszę jednak pamiętać, że takie decyzje powstają na skutek demotycznych procedur jakie panują we władzach naszej federacji, a zwłaszcza na posiedzeniach demokratycznie wybranego Zarządu. (Do tych, którzy nam nie ufają, albo się obawiają, mam apel: Porzućcie nieufność, strach i przyłączcie się do nas, razem zróbmy coś dobrego dla naszej piłki! Dla każdego człowieka polskiego futbolu jest wiele miejsca i pracy, by coś dobrego i sensownego zdziałać. ‚W naszej drużynie jest miejsce dla każdego kto kocha ten sport.

(Dziękując za mijający sezon 2018/19, życzę ‚Wam udanego następnego oraz dalszej wytężonej pracy na chwałę po Polskiej piłki nożnej.

Pozostając do Waszej dyspozycji

Zbigniew Boniek

za: Sparta Augustów

zdjęcie: wiadomosci.com

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany