Lubisz książki? Twoją pasją jest fotografowanie ? Ten konkurs jest dla Ciebie! APK – Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza kolejną edycję konkursu fotograficznego „Ubrani w książkę”.

Konkurs jest skierowany do mieszkańców Augustowa i powiatu augustowskiego (bez względu na wiek i posiadane umiejętności). Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne wykonane samodzielnie lub przez osobę drugą zgodnie z założeniami projektu „sleevface”, będące oryginalnymi zdjęciami autora, wcześniej nie publikowanymi.

Sleeveface – polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma lub płyty częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące bardzo ciekawe połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Należy tak zapozować do zdjęcia, aby stać się „elementem” okładki, który „wychodzi” poza papier.

Każdy uczestnik wypełnia Kartę zgłoszenia i Zgodę na przetwarzanie danych osobowych (dostępne na stronie www biblioteki http://biblioteka.augustow.pl ) i dostarcza je do siedziby organizatora Konkursu (MBP, ul. Hoża 7, Wypożyczalnia dla Dorosłych) przed upływem terminu przyjmowania prac.

Zgłoszenie prac do konkursu odbywa się poprzez przesłanie pliku ze zdjęciami w formie elektronicznej na adres e-mailowy: mbp@biblioteka.augustow.pl wpisując w temacie wiadomości UBRANI W KSIĄŻKĘ – KONKURS. W treści wiadomości należy wpisać imię i nazwisko, telefon lub e-mail, adres zamieszkania, tytuł fotografii.

Zgłoszone zdjęcia konkursowe muszą spełniać następujące wymagania techniczne:
– format zapisu: JPG
– maksymalna pojemność: 3MB, minimalna rozdzielczość: 600x800px
– dopuszczalne jest stosowanie: korekty tonacji, kontrastu, konwersji do czerni – bieli, kadrowania

Każdy z uczestników Konkursu może zgłosić maksymalnie 3 prace. Na prace konkursowe czekamy do 31 października 2019 roku.

Regulamin konkursu dostępny na stronie biblioteki http://biblioteka.augustow.pl  Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 87 643 39 22 lub w siedzibie Organizatora (MBP, Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Hoża 7).

Serdecznie zapraszamy!

-MBP-